Třetí Knihožrouti na knihkupeckých pultech

Nakladatelství Triton v těchto dnech vydává knihu Knihožrouti: Tajný čtenářský spolek, která volně navazuje na dobrodružství Aleše a Zorky z knížky Knihožrouti, kterou jsem napsala pro prvňáčky, a na pokračování pro druháky Kam zmizela školní knihovna? Naši hrdinové jsou už třeťáci, rádi čtou a chodí nejen do obecní, ale i školní knihovny. Proto je pro ně velkou záhadou, jak někdo mohl poničit knihobudku či bibliobox. V malém detektivním pátrání se i čtenáři zamyslí, k čemu vlastně čtení je a proč je pro někoho těžké si ke knize najít cestu. 

Knižní festival Ostrava

V pátek 1. 3. 2019 přišlo na komiksovou dílnu s Viktorkou přes šedesát dětí. Program se konal v rámci ostravského knižního veletrhu. V poledne jsem měla tu čest vyhlašovat spolu s Jiřím W. Procházkou výherce komiksové soutěže a odpoledne jsme společně vedli tvůrčí dílnu pro malé vynálezce inspirovanou Vynálezcem Alvou.

Zámecké posezení

V úterý 26. února jsme byli hosty zámeckého posezení (nejen) pro seniory na Chvalské zámku v Horních Počernicích. Sál praskal ve švech a k dobré náladě přispělo i milé moderování, kterého se ujala sama Alena Štrobová, starostka Horních Počernic.

Místní akční plány

Místní akční plány rozvoje vzdělávání se soustřeďují též na podporu čtenářské gramotnosti. V mém kalendáři tak přibývají zajímavé dny, ve kterých se potkávám nad knihami s dětmi a posléze čtenářské workshopy rozebíráme s učiteli a knihovníky. V tomto školním pololetí se několik takových setkání uskuteční v hornopočernických školách.  

Do černého 2019

V pondělí 21.1. se konal pátý ročník konference, která se zaměřuje na kreativitu v knihovnách – ať už na straně knihovníků, tak i na straně uživatelů. Knihovníky a informační pracovníky čekal bohatý program. V dopoledním přednáškovém panelu jsme měli spolu s Jiřím W. Procházkou příspěvek "Spisovatelé na cestách". Odpolední workshop jsem nazvala "Tajný čtenářský spolek" a Jiří W. Procházka "Vstupte do literárního doupěte!"

Stránky

Přihlásit se k odběru Klára Smolíková RSS