Novinky

Městská knihovna Prachatice připravila na jarní prázdniny bohatý program. V pondělí 5. března 2018 se například malí čtenáři mohou od 9:00 do 11:00 zúčastnit Školy vynálezů - zábavného workshopu s vynálezcem Alvou a spisovatelkou Klárou Smolíkovou. Dozví se, kdo je vynálezce, zda a co vynálezci čtou a jestli chodí do knihovny. A pak se pustí do vlastního vynalézání.

Ve čtvrtek 8. března 2018 proběhne ve svitavské knihovně od 9:00 do 12:30 odborný seminář Kláry Smolíkové určený knihovníkům. Odpoledne pak dětské oddělení knihovny nabídne workshop pro děti nazvaný Knihožrouti, knihomolové a další knižní havěť. Klára Smolíková účastníky seznámí s rodinou Knížkových! Její členové pořád leží v knihách, v knihovnách jsou pečení vaření a stránky doslova hltají.
Celý měsíc tu bude ke zhlédnutí výstava ke stejnojmenné knize Spolkla mne knihovna, která pojednává o historii knih a knihoven a kterou skvělými ilustracemi a komiksy opatřil Vojtěch Šeda.

Městská knihovna Český Těšín vyhlašuje 5. ročník mezinárodní soutěže ve tvůrčím psaní určené dětským čtenářům veřejných knihoven v Českém Těšíně (Česká republika), Cieszyně (Polská republika), Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave (Slovenská republika) a Daruvaru (Chorvatská republika) Staň se spisovatelem s… Klárou Smolíkovou na téma Dveře do neznáma. Zmáčkni kliku a otevři průchod do jiného světa!
Určeno dětem do 15 let věkových kategorií 10 -12 a 13 - 15.
 

Městská knihovna Jirkov mě pozvala na Noc s Andersenem. A dodává několik důležitých sdělení: Určeno pro děti od 6 let!  Vstup zdarma.
Datum konání: 23. 3. 2018 začátek od 18:00
Místo konání: Podkroví knihovny, Vinařická 363, 43111 Jirkov
Zájemci, hlaste se do 16 března v oddělení pro děti a mládež, kapacita je omezena!

 

V úterý 20. února proběhl v chotěbořském Klubu Šalamounek odpolední workshop pro děti. Na Škole vynálezců se holčičky i kluci dozvěděli, kdo je to vynálezce, jestli malí vynálezci čtou a chodí do knihovny. Povídali jsme si, jaký rozdíl je mezi komiksem, knížkou a animovaným večerníčkem. Představili si některé Alvovy vynálezy, a pak se účastníci pustili do vlastního vynalézání.

Městská knihovna Konice v únoru nachystala pro malé čtenáře hravé tabule s čerticí Dorkou, na kterých si holčičky a kluci mohou vyzkoušet, co znamenají různá ustálená slovní spojení.

V lednu 2018 měli čtenáři Heldovy městské knihovny v Třebechoviceích pod Orebem možnost si prohlédnout komiksy a ilustrace Vojty Šedy z knihy Spolkla mě knihovna.

Knihovna Ignáta Herrmanna v Chotěboři mě v úterý 6. února pozvala na setkání nazvané Vyprávějte dětem příběhy, kde jsem se s účastníky dělila o náměty a nápady, jak se stát dětem průvodcem v knižním světě. Seminář byl určen pro rodiče, pedagogy, knihovníky a další nadšence, kteří chtějí s dětmi číst.