Řemesla

Kniha vyšla v polovině června 2021 ve druhém vydání v nakladatelství Pikola. Pokud si ji koupíte v e-shopu Knižní žrouti, ráda se Vám do výtisku podepíšu.

Být ve mlýně práškem a jen ometat mlýn? O to mlynářský učedník Matěj nestojí. Mnohem zábavnější je vandrovat po světě. Během putování nastoupí do služby k šestnácti mistrům různých řemesel. Ve dvou se všechno lépe táhne, a proto je Matěj rád, že má s sebou kamaráda, čerta Lukáše. Společně se vandrovníci naučí, jak se kovají koně, jak se vyrábí dřevěné sudy nebo jak se vaří pivo. Dvojice prožívá veselé i napínavé příhody, a současně proniká do tajů dnes polozapomenutých řemeslných postupů.

Mlynář, pekař, řezník – povolání starodávná, ale dodnes známá a běžná, jsou však povolání, která v průběhu věků zanikla nebo jsou vzácná.
Sládek, bednář, tesař, truhlář, švec, uhlíř, soukeník… Umíte vysvětlit, co který dělá, jaké výrobky od něj můžeme chtít?
V knížce Kláry Smolíkové bohatě ilustrované Honzou Smolíkem se dozvíte spoustu zajímavého a nudit se rozhodně nebudete.

Klára Smolíková Řemesla

Recenzi na knihu si můžete přečíst zde.

2. místo v anketě knihovníků pro knihu Řemesla v celostátní anketě SUK – Čteme všichni 2013, kterou vyhlašuje Pedagogická knihovna J. A. Komenského.

Zamluvte si výstavu s komiksy z knih Husité, Jak se staví město, Řemesla a Husův dům! 

SUK Awards - Librarian’s choice – second place: Klára Smolíková: Crafts (Řemesla, Albatros) 

SUK is public opinion poll on the most popular books for children and young people is announced by the Comenius National Pedagogical Library and the Club of Children’s Libraries.

Knížka, poprvé vydaná v roce 2013 v nakladatelství Albatros a pak v roce 2015 dotištěná, nyní k dispozici v novém vydání z nakladatelství Pikola.