Novinky

Ve středu 27. září 2023 se vypravím na besedy do IGI Vratislavice. Místní centrum spojené s knihovnou vypadá krásně. Dopoledne mě čekají besedy se školáky, ale od šesti autorské čtení a beseda pro veřejnost. Srdečně vás zvu, prozkoumáme to tam společně.

Nenechte si upláchnout jedinečný večer plný nezdarů – FuckUp Night Sci-Fi Special. Pojďte se s námi rozladit na vlnu sajnsfykšn a nechte se oblažit průšvihy, co zažil ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek, Chief Scientific Officer projektu Hydronaut Miroslav Rozložník, spisovatelka Klára Smolíková či spoluzakladatel Moonchocolate Michal Kijonka. Akci moderuje přední český expert na fuckupy, spoluzakladatel Vědy o selhání Tomáš Studeník.
FuckUp Nights je série pravidelných setkání, během kterých známé osobnosti mluví nikoli o svých úspěších, ale naopak o věcech, co se zrovna dvakrát nepovedly. 

3. 10. 2023 19:00, Digitárium 2D, Hvězdárna Brno

Knihu Dubánek a noční bouře slavnostně představíme v neděli 29. října 2023 v kulturním centru Beseda Slavětínská 120, 190 14 Praha 9 - Klánovice. Začátek tvořivého odpoledne je ve 14:00. Jste srdečně zváni.

Přijala jsem pozvání zúčastnit se podzimní konference Škola a vše kolem ní v aktuálních otázkách a odpovědích. Vystoupím s příspěvkem Informace a síla příběhů, který se bude věnovat informační gramotnosti a odpovědím na otázku, jak být dětem průvodcem v mediální džungli. V následném workshopu Vyprávějte příběh knihy se zaměřím na médium tradiční, ale stále potřebné, a to knihu a rozvoj čtenářství.

Konference je akreditována MŠMT v systému DVPP. Termín konání: 7. 11. 2023, 9.00–15.00, SVČ JEDNIČKA, Truhlářská 8, Praha 1

Přihlásit se můžete zde.

V pátek 10. listopadu 2023 od 10:00 do 14:00 pořádá SKIP ve spolupráci s Národní knihovnou seminář Na čtenářství od lesa, který mi bude potěšením lektorovat. Akce proběhne v zasedací místnosti č. 136 v Klementinu od 10.00 - 14.00 hod. Zájemci se mohou hlásit na email: roman.giebisch@nkp.cz. Cena kurzu činí 300 Kč, lze uhradit před zahájením kurzu na místě. Počet míst je omezen.

Právě jsem spočítala, že od chvíle, kdy jsme s Petrem Václavkem začali spolupracovat, uběhly jen tři roky. Už jsme toho s dubánky stihli spoustu – tři knihy, jednu audioknihu, jeden pracovní sešit. Za tu dobu jsem pozvolna zakořenila, od dubu mě téměř nerozeznáte a pravidelně vydávám plody, tedy knihy. Ta nejnovější se jmenuje Dubánek a noční bouře.

Slavnostní otevření a komentovaná procházka po zastavení nové naučné stezky Křížem krážem Klokoty, kterou jsme pro vás připravili, se uskuteční v pátek 8. září 2023. Sraz je v 16:00 u zastavení číslo 6 blízko Ctiborova mlýna a kamenného mostu nad Tismenickým potokem. Průvodcem bude Tobiáš Smolík, já budu ukazovat, jak fungují hejblata ve spodní části panelů. Učast přislíbil i výtvarník Lukáš Fibrich, truhlář Rostislav Kaňa a grafička Dita Baboučková. Jste srdečně zváni, ať už jste z Tábora či přespolní.

Čtyři kombinované semináře o komiksu, které lektoruji, vypisuje na první pololetí Vzdělávací institut Středočeského kraje. Prezenčním seminářům v Kutné Hoře (10.10.), Mělníku (14.11.), Berouně (4.12.) a Nymburku (23.1.) vždy předchází úvodní odpolední webinář. Pracovat budeme zejména s materiály z projektu Mluvíme v bublinách, který právě VISK koordinoval a díky kterému jsme práci s komiksem na základních školách ozkoušeli a zmapovali potenciál komiksového média.

Kniha „Dubánek a noční bouře“ se právě teď tiskne a my si myslíme, že bude úžasná. Můžete si ji, třeba i s dalšími mými tituly, zakoupit v e-shopu Knižní žrouti. Nejenže vám ji ráda podepíšu, ale nakladatelství Plivníci k ní přibalí krásnou 40 centimetrů velkou vybarvovací mapu Borkova putování.

Dva týdny jsem v létě pobývala na luhačovickém zámku. Nadační fond Pramen Luhačovice zde umožňuje literátům pracovat, a tak jsem si i já vyzkoušela psát uprostřed lázeňského města, ve kterém tou dobou právě vrcholila turistická sezóna.