Novinky

Branický knižní festival se blíží a slibuje skvělou atmosféru pro knihomoly všeho druhu. Bohatý program od 11 do 19 hodin v sobotu 10. června 2023 nabídne například autorská čtení, hudební vystoupení, diskuse s autory a mnoho dalšího. Já se ujmu ve workshopovém stanu ujmu dvou dílen pro děti - od 11:00 pro menší, od 14:00 pro větší. Celý den budou k dispozici mé knihy na stánku Knižních žroutů.

Ve čtvrtek 11. května jsme poprvé před publikem představovali Vesmírnou zásilkovnu, knížku pro začínající scifisty. Třeba jste knihu na stánku Knihkupectví Luxor během návštěvy veletrhu Svět knihy Praha zahlédli. Není to naše první spolupráce s Martinem Hanschildem, ale po rubrikách v časopisech a pracovních listech jsme se konečně konečně dočkali pořádné knížky a já doufám, že určitě ne poslední. Ke knize jsem nachystala tvůrčí workshop, při kterém si děti vytvářejí vlastní sci-fi knížku. Na Světě knihy bylo pro tvorbu trochu rušno, ale i tak to holčičky a kluci skvěle zvládli.

V červnu se těším do Mikulova na festival Knihopásek. Ve čtvrtek 22.6. chystám seminář do dospělé, v pátek 23.6. besedu ve škole a od pátečního odpoledne do soboty 25.6. večer se budu věnovat dětem na stánku Knižní žrouti v zámecké zahradě. Na seminář se můžete přihlásit. Je zdarma a cílit budu zejména na knihovníky a učitele, ale hodí se i pro další edukátory a průvodce knižním světem.

Šrámkova Sobotka se začíná rýsovat. Tentokrát v neděli 2. července představíme s Lukášem Vavrečkou knihu Nečtu! Poslouchám a s Kačkou Illnerovou zahájíme stejnojmennou výstavu. V pondělí 3. 7. a v úterý 4. 7. 2023 se ujmu workshopů pro dospělé - učitele, knihovníky a další zájemce. V pondělí o poslouchání knih s dětmi, v úterý o tvůrčím psaní na 1. stupni. Můžete se přihlásit.

Od středy 18. dubna 2023 je k mání audiokniha Dubánek ve světě lidí, která obsahuje nejen stejnojmennou knihu, ale též předchozí příběh Dubánek a tajný vzkaz. Čte Jan Zadražil, režii a zvuk měl na starosti Jan Koukal, hudební předěly připravil Jan Šikl. Vydalo Tympanum a na obálce je použitá fotka Petra Václavka, který mě do dubánčího světa pozval. Na pevném nosiči je audiokniha k dispozici od května.

Po roce opět živý seminář o komiksu pro organizaci Člověk v tísni a to v úterý 30. 5. 2023 v Prostor 39 (Řehořova 33/39, Praha 3) od 10:00 do 15:00. Připravila jsem nové pracovní listy, které nakreslil Martin Hanschild a s jejichž pomocí se více zaměřím na propojení komiksu a globálního rozvojového vzdělávání. Akce je určená pro ty, kteří se chtějí v práci s komiksem ve škole, knihovně, skautu nebo třeba muzeu posouvat dál. Díky organizátorovi je zdarma, takže se hodí i pro rodiče domškoláků a ostatní průvodce a edukátory, kteří si své další vzdělávání financují z vlastní kapsy. Přihlásit se můžete zde

Hned na třech programech se setkám se čtenáři ve čtvrtek 11. května 2023 na knižním veletrhu Svět knihy v Praze. Těším se.

  • 10:00 - 10:50 Vesmírná zásilkovna Tvůrčí dílna pro děti od 8 let (Luxor / Euromedia Group – KE404)
  • 11:00 - 11:50 Morčata v akci Komiksový workshop pro děti (Nakladatelství CREW – PAVILON ROSTEME S KNIHOU)
  • 17:00 - 17:50 Psaní jako řemeslo Existuje spisovatelská rutina? (Asociace spisovatelů – LITERÁRNÍ SÁL)

Dílna tvůrčího psaní může mít mnoho podob. Co se osvědčilo mně, jaké rozehrávky používám nebo proč vytvářím pracovní listy na podporu psaní ve školách či knihovnách, představím v nejbližší době na odpoledním webináři (2.5.), celodenním semináři v Opavě (13.4.) a Praze (9.5.) a začátkem letních prázdnin na literárním festivalu Šrámkova Sobotka (4.7.). Těším se na zvídavé účastníky, kteří stejně jako já hledají cesty jak děti přivést ke čtení, třeba za pomoci vlastního psaní. Na všechny akce se můžete přihlásit.

V sokolečské knihovně pojali otevření výstavy Začarovaný Hvozd opravdu originálně a s parádou. Díky!

Již je k mání nová publikace Jak se vyznat v knihách?, ve které dubánci pomohou dětem hravě objevovat fascinující svět knih, jejich tvůrců, nakladatelů, knihkupců i knihovníků.