Novinky

Městská knihovna Beroun připravila na sobotu 21. května FantastiCon. Program probíhá od 10:00 do 20:00 hodin a je opravdu nabitý. Kromě besed se skvělými hosty budou připravené pro mladší návštěvníky i dílny:

10:00 – 12:00 Ester Kuchyňková – komiksový workshop pro děti
13:00 – 15:00 Klára Smolíková – literární dílna pro děti
15:00 – 17:00 Tereza Matoušková – literární dílna pro mládež

Organizátoři z důvodu omezené kapacity doporučují rezervovat si místo předem! dospele2@knihovnaberoun.cz / tel. 311 621 947)

24. května 2022 bude mít premiéru literární workshop Fantastické psaní, kde budou hlavní cílovou skupinou, kterou chceme skrze psaní pro texty nadchnout, žáci staršího školního věku.
Vhodné pro učitele, knihovníky, vychovatele a další nadšené pedagogy z oblasti formálního i neformálního vzdělávání. Uskuteční se v pražském sídle nakladatelství Portál. Přihlásit se můžete zde.

Na knižním veletrhu Svět knihy se se mnou můžete potkat v pátek 10. 6. a v sobotu 11. 6. 2022.

10.6. pá 10:00 - 10:50 Fantastické psaní Rychlá literární dílna s pracovními listy ze stejnojmenné novinkové publikace. Autorka a lektorka Klára Smolíková vezme účastníky mezi draky, na palubu vesmírné lodi, a dokonce cestou do sklepa i do temných zákoutí lidské duše. / Vhodné od 5. třídy Sál FANTASY & SCI-FI

10.6. pá 11:00 - 11:50 Od Komenského v komiksu ke COM.enskemu Jak se podařilo prokličkovat neklidným 17. stoletím Janu Amosi Komenskému a může se i dnes změnit náš život v nekončící únikovou hru? Klára Smolíková představí novinkovou knihu "COM.ensky" s podtitulem Kratičká zpráva o covidovém nakažení. / Vhodné od 5. třídy Sál FANTASY & SCI-FI

11.6. so 15:00 - 15:50 Nečtu! Poslouchám Průvodce báječným světem audioknih sepsali spisovatelé, audioknižní recenzenti a porotci ceny Audiokniha roku Klára Smolíková a Lukáš Vavrečka. První českou knihu o audioknihách osobně představí a rádi zodpoví otázky příznivců i odpůrců poslechu. / Sál audioknih

Povídková kniha KAPUCE OD MIKINY má za sebou slavnostní křest v sále Kulturního domu Poklad v Ostravě, na který z patnácti autorů dorazily spisovatelky Alena Mornštajnová, Ester Stará, Viktorie Hanišová a Klára Smolíková. Zúčastnila se také ilustrátorka knihy Elena Rozhková, která tvoří pod pseudonymem Tasmanskaya.

Celým programem provázela moderátorka Českého rozhlasu, paní Kateřina Huberová. Kmotrovství se ujali Norbert Lichý, herec Divadla Petra Bezruče a Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK. „Knize bych chtěl popřát, aby se brzy dočkala i audio zpracování a získala třeba i ve spolupráci s naším divadlem jevištní podobu,“ sdělil Norbert Lichý.

Třeba se Celé Česko čte dětem pustí i do audioknižního vydání. Kniha je neprodejná a je určená pro práci ve školách Moravskoslezského kraje.

Už se můžete hlásit na mou prázdninovou tvůrčí dílnu! Tedy pokud vám ještě nebylo šestnáct a devět už vám bylo. Dílna na zkrocení draků, ufonů a duchů bude probíhat v dopoledním čase od pondělí 4. července do pátku 8. července 2022 v rámci festivalu Šrámkova Sobotka.

Přispěla jsem povídkou do knihy, kterou vydává Celé Česko čte dětem. Slavnostní přivítání se bude konat v úterý 26. 4. v 11:00 v Ostravě-Porubě v sále kulturního prostoru Poklad. Už se těším.

Včera, v pátek 1. dubna, se konala Noc s Andersenem, velká oslava čtenářství. Nejprve se mi dopoledne v kbelské škole vystřídalo na programech pět tříd. Pak jsem ještě večer vyrazila do kolovratské knihovny, kde právě probíhá výstava ilustrací Vojty Šedy z naší knihy Pozor v knihovně je kocour! Společně s více než dvěma desítkami nocležníků jsme si užili komiksový workshop.
Účel to splnilo. Už nemluvím, hlas odešel. Můžu si jen číst :)

Člověk v tísni zve 15. dubna 2022 na zážitkový seminář „Komiks ve škole i za školou“, který lektoruji. Je určený pedagogům základních, středních, ale i mateřských škol, i všem ostatním zájemcům a konat se bude od 10:00 - 15:00 hodin.

PŘIHLÁSIT NA SEMINÁŘ „KOMIKS VE ŠKOLE I ZA ŠKOLOU“

Seminář je pro účastníky ZDARMA.

V březnu si nejrůznějšími způsoby připomínáme knihy. Byla jsem požádána, abych do tajů psaní na čtyřech stranách zasvětila čtenáře Mateřídoušky. Tady je výsledek i s ilustracemi, které si vzal na starost Libor Drobný. Kdo chce vědět a zkusit si ještě víc, může se pustit do úkolů z mých pracovních listů,

I v březnu si čtenáři knihovny v Dolních Chabrech mohou prohlédnout výstavu ilustrací a komiksů k sérii Tajné dvojky a vyřešit si na panelech připravené úkoly a záhady. Výtvarník Viktor Svoboda.