Novinky

Vandrování za řemesly – rodinný den v Technickém muzeu v Brně

edit

Kde: hlavní budova muzea, Purkyňova 105, Brno – Královo Pole
Kdy: sobota 16. 3. 2024 od 10 do 17 hodin

... více

Dva semináře v nakladatelství Portál

edit

Již je možné přihlašovat se na seminář Zakousněte se do knihy 29. 4. 2024 určený pro práci s dětmi 1. stupně a Fantastické psaní 21. 5. 2024 zaměřený na aktivity pro starší žáky a studenty. Oba proběhnou od 9:00 do 14:00 v příjemném podkroví nakladatelství Portál na adrese Klapkova 2, Praha 8. 

... více

Do roku 2024 s úsměvem

edit

Čeká mě rok, ve kterém mi bude padesát, synovi třicet, dceři pětadvacet, uplyne dvacet let od vydání mé první knížky a mohu si odškrtnout deset let na volné noze. Ještě úplně nevím, jak se k takovému numerologickému zázraku postavím, ale v zásadě to vypadá, že můžu celý rok slavit.

... více

Skočte do informační džungle

edit

V listopadu vyšla v nakladatelství Pasparta má kniha Skočte do informační džungle obsahující rozehrávky pro zvyšování informační gramotnosti.

... více

Přivítali jsme knížku Dubánek a noční bouře

edit

Dubánky si oblíbili dospělí i děti, tak jsme slavnostní křest knižní novinky Dubánek a noční bouře promýšleli s ohledem na oba fanouškovské tábory. Díky nakladatelství Plivníci, které knihu vydalo, bylo dost láhví rychlých špuntů na přípitek pro každého. Tak snad se kniha bude čtenářům, kteří se v neděli 29. října sjeli do Klánovic zblízka i daleka, líbit.

... více

Týden seminářů v Moravskoslezském kraji

edit

V týdnu od 15. do 19. ledna 2024 se ujmu lektorování akreditovaných seminářů pro pedagogy, které v Opavě, Frýdku-Místku, Ostravě a Novém Jičínu organizuje Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum. Můžete se přihlásit.

... více

Cena za přínos světu fantastiky

edit

V sobotu 21. října 2023 mě organizátoři brněnského festivalu Comic-Con Junior trochu zaskočili, když mi neřekli, proč místo na besedu s ostatními komiksovými autory mám jít na slavnostní zahájení. Až na pódiu před zaplněným sálem jsem se tedy dozvěděla, že mi udělují cenu za přínos světu fantastiky, a to nejen za komiksovou tvorbu, ale též za popularizaci komiksu.

... více

Knihožrouti v Dolních Chabrech

edit

Ilustrace Báry Buchalové z mé knižní série Knihožrouti jsou v listopadu a prosinci 2023 k vidění v dolnochaberské knihovně.

 

... více