Husité

Slyšte, slyšte! Za chvíli vyrážíme za husity! Sraz je na náměstí od budovou muzea

Od vojenského ležení s vozovou hradbou přes hradní hladomornu a slavné kázání mistra Jana Husa v Betlémské kapli až po zmatky na legendární hoře Tábor či neslavně známou Kostnici. Všude tam se tvořily dějiny, a právě na tato místa spolu s Mikulášem a Anežkou, nebojácnými cestovateli v čase, zavítáme. Společně zjistíme, co se událo před více než šesti sty lety, co stalo po bitvě u Lipan a mnohem víc.

Takže milá práčata: HRRR na ně!

S touto anotací vyšla v polovině února 2021 kniha ve druhém, o jednu kapitolu rozšířeném vydání v nakladatelství Pikola. Pokud si ji koupíte v e-shopu Knižní žrouti, dostanete ji s páskou přes oko, podpisem a věnováním!

Knihou v novém vydání si můžete zalistovat ve videu pod tímto odkazem:

 

Vydejte se s námi na dobrodružnou cestu za husity! Navštívíme vojenské ležení s vozovou hradbou, ocitneme se v hradní hladomorně, poslechneme si kázání v Betlémské kapli, zažijeme zmatky na hoře Tábor a na skok se podíváme do Kostnice i do Kutné Hory. Zjistíme, co vlastně způsobil před šesti sty lety Mistr Jan Hus, i co se dělo po bitvě u Lipan.  
Našimi průvodci budou Mikuláš a Anežka – nebojácní cestovatelé v čase. Na cestě do minulosti nás čeká také spousta vtípků a komiksových příběhů. 
 

Husité od Kláry Smolíkové ve vydání nakladatelství Albatros

Recenci na knihu si můžete přečíst na Comics blogu nebo v Klubu knihomolů, reportáž ze křtu v Husitském muzeu na Sardenu.

Kniha Husité mezi 36 vybranými tituly v katalogu Nejlepší knihy dětem, který sestavuje Komise pro dětskou knihu SČKN a česká sekce IBBY.

Zamluvte si výstavu s komiksy z knih Husité, Jak se staví město, Řemesla a Husův dům! 

Knížka, poprvé vydaná v roce 2012 v nakladatelství Albatros a pak několikrát dotištěná, nyní k dispozici nové vydání z nakladatelství Pikola.