Řemesla

Být ve mlýně práškem a jen ometat mlýn? O to mlynářský učedník Matěj nestojí. Mnohem zábavnější je vandrovat po světě. Během putování nastoupí do služby k šestnácti mistrům různých řemesel. Ve dvou se všechno lépe táhne, a proto je Matěj rád, že má s sebou kamaráda, čerta Lukáše. Společně se vandrovníci naučí, jak se kovají koně, jak se vyrábí dřevěné sudy nebo jak se vaří pivo. Dvojice prožívá veselé i napínavé příhody, a současně proniká do tajů dnes polozapomenutých řemeslných postupů.

Mlynář, pekař, řezník – povolání starodávná, ale dodnes známá a běžná, jsou však povolání, která v průběhu věků zanikla nebo jsou vzácná.
Sládek, bednář, tesař, truhlář, švec, uhlíř, soukeník… Umíte vysvětlit, co který dělá, jaké výrobky od něj můžeme chtít?
V knížce Kláry Smolíkové bohatě ilustrované Honzou Smolíkem se dozvíte spoustu zajímavého a nudit se rozhodně nebudete.

Recenzi na knihu si můžete přečíst zde.

2. místo v anketě knihovníků pro knihu Řemesla v celostátní anketě SUK – Čteme všichni 2013, kterou vyhlašuje Pedagogická knihovna J. A. Komenského.

Zamluvte si výstavu s komiksy z knih Husité, Jak se staví město, Řemesla a Husův dům! 

SUK Awards - Librarian’s choice – second place: Klára Smolíková: Crafts (Řemesla, Albatros) 

SUK is public opinion poll on the most popular books for children and young people is announced by the Comenius National Pedagogical Library and the Club of Children’s Libraries.

 

Ilustrátor Honza Smolík a spisovatelka Klára Smolíková při křtu knihy Řemesla
Ilustrátor Honza Smolík, spisovatelka Klára Smolíková a redaktorka Šárka Krejčová při křtu knihy Řemesla
Výstava ve smíchovské knihovně ke knize Řemesla
Beseda v knihovně ve Stodůlkách ke knize Řemesla
Ukázka z knihy Řemesla
Ukázka z knihy Řemesla