Na čtenářství od lesa

V pátek 10. listopadu 2023 od 10:00 do 14:00 pořádá SKIP ve spolupráci s Národní knihovnou seminář Na čtenářství od lesa, který mi bude potěšením lektorovat. Akce proběhne v zasedací místnosti č. 136 v Klementinu od 10.00 - 14.00 hod. Zájemci se mohou hlásit na email: roman.giebisch@nkp.cz. Cena kurzu činí 300 Kč, lze uhradit před zahájením kurzu na místě. Počet míst je omezen.

Autorka loňské knížky pro prvňáčka, spisovatelka Klára Smolíková během souvisejících besed s dětmi načerpala inspiraci pro novou metodickou publikaci. Jmenuje se „Jak se vyznat v knihách?“ a je opatřena podtitulem „Dubánkovy pracovní listy pro malé čtenáře a pisatele“. Dubové panáčky totiž písmenka okouzlila a chtějí se o čtení a psaní dozvědět víc.

Během semináře představí aktivity a pracovní listy, které se zaměřují na předčtenáře a začínající čtenáře. Ukáže, jak si společně vytvořit unikátní poster pro knihovnu nebo jak hravě představit profese, které se podílejí na vydání knihy. Mezi témata, na která je v publikaci zaměřena pozornost, patří i knihkupecká výloha či knižní křest.

Klára Smolíková nezůstane jen u dubánčního projektu, ale zmíní také další tipy na čtenářské workshopy, které se jí v poslední době na programech v knihovnách osvědčily. Přijďte se inspirovat.