Výtahem do příběhu

Nová knížka Dalila a výtah bez dveří se směje na čtenáře z knihkupeckých pultů a já už jsem v kontaktu s knihovnami, které si ke knize objednaly putovní výstavu. Termíny na dva a půl roku dopředu se zaplnily do čtyřiadvaceti hodin od zveřejnění nabídky.

Jsem za takový zájem ohromně vděčná. Sama velmi fandím ilustrátorce Kačce Illnerové, která kličkovala mezi Dalilou a kreslením vlastní diplomové práce. Ilustrace se jí velmi vydařily, a to i podle reakcí dětí na besedách, kterým jsem knihu už stihla ukázat. Věřím, že se na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni bude líbit i její diplomový komiks.

Pro mě jako autorku odevzdáním rukopisu nic nekončí, teď naopak začíná druhá, velmi rušná etapa. Finišujeme s doprovodnými pracovními listy, které nejen mně, ale také knihovníkům či učitelům pomohou knihu hravě představit při workshopech. První ostrou zkouškou, zda jsem aktivity vymyslela dobře, bude křest knihy ve čtvrtek 23. května v sále Heleny Zmatlíkové na knižním veletrhu Svět knihy. Držte nám palce.