Tajná dvojka A + B – Zbloudilá střela

Jiří W. Procházka, Klára Smolíková
Ilustrace Viktor Svoboda


Třetí díl detektivní série pro děti od mistrů české detektivky, tentokrát s vůní střelného prachu. Vyřeš úkoly a staň se agentem!


Spolužáci Artur a Bára jsou špičkoví detektivové, kteří za pomoci supermoderních technologií řeší zapeklité záhady! Za městem se koná velkolepá historická bitva. Až na pár modřin a škrábanců žádné nebezpečí nehrozí, střílí se přece slepými náboji. Jak je tedy možné, že v bahně zůstal ležet vážně raněný muž, podnikatel, který ve městě vlastní dvě vyhlášené restaurace?! Byla to náhoda? Nebo se do něčeho zapletl? Tajná dvojka A+B opět zasahuje!

Slavnostní přivítání nové dětské detektivky proběhlo v pátek 1. prosince 2017 v pražském Muzeu policie. 

Série dětských detektivek Tajná dvojka A + B
1. díl Zločin mezi dinosaury  - vyšel v listopadu 2016. Dotisk vyprodaného nákladu 18.8.2021.
2. díl Poprask v divadle kouzel - vyšel v březnu 2017.
3. díl Zbloudilá střela - vyšel v listopadu 2017. Dotisk vyprodaného nákladu 18.8.2021.
4. díl Případ ztraceného koně vyšel v listopadu 2018.

Ke knize si může objednat workshop vhodný pro 4. až 7. třídu či putovní výstavu (13 závěsných panelů formátu A2).

Z recenze Petra Čapka uveřejněné na webu Schefikův blog 3. 12. 2017:

Tajná dvojka vděčí za svou oblibu především skutečně sympatické dvojici (trojici) hlavních postav, které nás provázejí příběhem. Avšak ani samotné příběhy nezůstávají stranou. Autorům se podařilo vytvořit velice zajímavý mix, v němž se střetávají klasické dobrodružné příběhy, s detektivkou a trochou špionských technologií. A právě špionská udělátka jsou příjemným zpestřením této série. 

Z recenze Wendy Šimotová na webu Malý knižní vesmír 5. 1. 2018:

Pokud vás tedy Tajná dvojka A+B zatím míjela, měli byste se po ní rozhodně podívat v knihkupectví, protože mě nenapadá žádné dítě, které by takovouhle knížku - respektive knížky - neocenilo. A teď nemluvím jenom za sebe, ale i za 14 puberťáků, kteří navštěvují čtenářský klub, co vedu na jedné naší místní základce. Jednu hodinu s nimi jsem totiž věnovala právě těmhle knížkám a vše se fakt moc líbila a rozčilovali se, že jich u sebe nemám víc, aby si je mohli půjčit všichni. :) A jakou větší recenzi chcete, než názor samotných dětí?

A+B, the Secret Duo: The Stray Bullet
illustrated by Viktor Svoboda
written by Jiří W. Procházka, Klára Smolíková
Although they are classmates and friends, above all Artur and Bára are top detectives who use supermodern technologies. As they solve one fiendishly difficult case after another, they are supported at a distance by Mr Vrchota, a man with a dark past, and accompanied by Sherlock, an extraordinary dog. These detective stories allow inquisitive readers to test their observation skills, knowledge and judgement by taking them to a magic show, on a school trip to a museum and into a spectacular battle from history.