Média

Jarní Sluníčka

I na jaře vychází ve Sluníčku rubrika Kvidovy přeslechy, kterou vtipně ilustruje Bára Buchalová. V květnovém čísle navíc najdete původní pohádku Loď do nebezpečných vod, kterou půvabnými obrázky doprovodila Lucie Dvořáková. 

Výsledky soutěže Dětský knihomol 2017

Vyhlášení výsledků 25. ročníku celostátní soutěže „Dětský knihomol 2017“

Praha, 4. dubna 2018 - Dnes proběhlo v Památníku národního písemnictví na Strahově vyhlášení výsledků 25. ročníku celostátní soutěže „Dětský knihomol 2017“, ankety o nejoblíbenější knihu pro děti a mládež vydanou v roce 2017. Hlavním organizátorem akce bylo Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského v Praze.            

Cenu knihovníků Klubu dětských knihoven SKIP získala kniha Spolkla mě knihovna.

Na volné noze

Klára Smolíková hostem Roberta Vlacha

Klára Smolíková boří mýty o spisovatelích-introvertech. Vedle toho, že napsala přes 30 knih převážně pro děti, pravidelně vystupuje, pořádá besedy a školí knihovníky i učitele. Prosadila se na obrovsky konkurenčním trhu, v Česku totiž každý rok vychází zhruba 2000 dětských titulů, a za své publikace získala i několik ocenění: „Dětská literatura je poslední, která se nestahuje nelegálně, protože nám ještě pořád přijde, že dát dítěti upirátěnou knihu pod stromeček není úplně ono.“

Rozhovor vedl Rober Vlach, natočeno 4. 12. 2017 v pražském coworkingu ParalelniPolis.cz.

Dítě, které hledalo pod stromečkem mobil, a nakonec našlo i knížku. Možná to vaše

Klára Smolíková před obrazem Jaroslava Róny

Oslovila mě Jitka Polanská, které se líbil můj fb příspěvek, ať ho rozvedu do zamyšlení pro web Rodiče vítáni. Kdo mě sledujete, víte, že se celý rok setkávám s malými čtenáři a snažím se je namotivovat k zájmu o knihy. Zároveň rozmlouvám s knihovníky, učiteli a rodiči a snažíme se společně přijít na kloub tomu, jak získat děti pro čtenářství. Někdy se to totiž nedaří ani rodinám, ve kterých dětem knihy pravidelně naděluje Ježíšek. 
Přeji příjemné počtení v krásném vánočním čase.