Medvídek Lup a jeho kamarádi

Knihu Medvídek Lup a jeho kamarádi tvoří veselé dvoustránkové komiksy určené nejmenším čtenářům, které vycházely na pokračování v časopisu Sluníčko. Pro knižní vydání jsou komiksy doplněné hádankami a úkoly. Společně tvoří hrací knížku, která je vhodná jak pro předškoláky, tak pro děti, které již chodí do školy a mohou si příběhy i zadání úkolů přečíst samy.

S Lupem, jezevcem, zajícem Bonifácem, veverkou Juliánou a havranem Filipem mohou malí čtenáři zažívat veselá dobrodružství po celý rok. Příběhy sledují cyklus ročních období a proměny přírody. Zvířecí kamarádi, podobně jako holčičky a kluci, rádi tráví čas venku, baví je hrát si u potoka, skákat do spadaného listí, dovádět ve sněhu nebo stanovat na ostrově uprostřed rybníka.

Medvídek Lup a jeho kamarádi - 1. vydání

První vydání vyšlo v roce 2008 v nakladatelství Mladá fronta a ve spolupráci se stejným nakladatelstvím jsme připravili druhé, upravené vydání s novou obálkou Honzy Smolíka, ve svěží grafické úpravě a opatřenou modernějším letteringem. 

Ke knížce si můžete objednat hravý workshop

První vydání knihy je vyprodané. 9. 2. 2017 vychází druhé, upravené vydání.

 

Z recenze na Comics Blogu:

Kniha "Medvídek Lup a jeho kamarádi" z roku 2008 se vyprodala a není se moc čemu divit. Jedná se o knihu, která dovede děti bavit, která přichází s hezkými postavami a najde si své čtenáře. V souborném vydání pak oceníte, jak na sebe některé příběhy navazují. Navíc se děj odehrává v různých ročních obdobích, čemuž jsou také příběhy přizpůsobeny. Hned ten úvodní zimní je zábavný a hezky vás uvede do Lupova světa. Charaktery postav se pak hezky rozvíjejí, jen ten Lup zůstává takovou neměnnou proměnnou, kdy jeho charakter je asi nejméně propracovaný. Jednoduše takový medvídek, který je vždy tam, kde má být, a vždy udělá to, co by udělat měl. I to je na něm ale sympatické. Kdo by nechtěl takového kamaráda?

Martin Štefko, 22. 2. 2017

Z recenze na Vlčí bouda:

Jestliže se pozorně podíváte na komiksovou postavu medvídka Lupa, možná vás, jako mne přepadne intenzivní pocit déjà vu. Medvídek je antropomorfním ztělesněním plyšového kamaráda, se kterým jste si jako děti hrály a možná ho ještě zcela omšelého, oslintaného a rozpáraného (tajně) schováváte ve skříni... Nebýt havrana Filipa, dal by se komiks Medvídek Lup přirovnat ke kultovnímu Čtyřlístku. Truhlář jezevec má, stejně jako Myšpulín, hlavu plnou nápadů, zlepšováků a vynálezů, přičemž parní necky atakují přímo podžánr sci-fi steampunk. Bravo! Zajíc Bonifác mi v mnoha paralelách evokuje Pinďu a veverka Juliána velice ráda vaří, jako Fifinka... Medvídek Lup a jeho kamarádi jsou mimořádně hravou a morálně absolutně čistou pohádkovou knihou, jež dětskou duši nevystavuje žádné zjevné ani podprahové indoktrinaci. Kláře mnohokráte děkuji za práci na poli dětské pregramotnosti, čtenářské gramotnosti a její osobité publikace, jež rozvíjí obrazotvornost a nenásilně otevírají brány do říše fantazie, které právě televize uzamyká.

František Mejstřík, 27. 2. 2017