Začarovaný Hvozd

Příběh dětí z Končiny

Slyšeli jste někdy o Končině, kde všechny cesty končí a dál pokračuje jen Hvozd obývaný lesními duchy? Ne? Tak to si musíte poslechnout příběh o Luně a Bolechovi, kamarádech z tohoto odlehlého kraje, kteří se jako jediní začarovaného lesa nebojí. Najdou tam nové přátele, zažijí legraci a prožijí jedno opravdu velké dobrodružství.

Kouzelný fantasy příběh je určen pro děti od 8 let.

Ilustrace Ester Kuchynková

Ukázku najdete zde. Níže video, kde čtu první kapitolu, které bylo nahráno v době koronavirové karantény. Audio verzi první kapitoly načetl Jan Maxián jako podcast Mateřídoušky a postupně přibývají další kapitoly.

Vyšlo v nakladatelství Pikola 17.11.2019. Křest se uskutečnil v pátek 13. prosince 2019 v Místní veřejné knihovně Horní Počernice.

Ke knize si můžete objednat hravý workshop, při kterém si děti vytvoří vlastní knížku, nebo putovní výstavu.

Z recenze Míši „Maath“ Pexové, kterou 11. 12. 2019 publikoval Čitateľský mesačník XXXV.:
Příběh je pohádkově vykreslené fantasy, které pracuje s tematikou lesních duchů, magie a dávno zapomenutých pohanských tradic. I když je kniha pro děti, při čtení jsem ocenila právě to, s jakou grácií je tento tajuplný svět vykreslen. Celý příběh, který je pro děti velice napínavý, čtivý a hlavně poučný, doprovází nádherné kresby Ester Kuchynkové. Ta zachytila duši celého Hvozdu přesně tak, jak jsem si ji při čtení představovala. Celou knihu jsem slupla jako malinu a ještě teď si po ní mlsně olizuji své čtenářské prstíky. Jsem nesmírně ráda, že se na našem trhu najde originální fantasy, které dětem nabízí neotřelý příběh a pevně doufám, že to není poslední kniha z tohoto světa. Jen tak dál!

Z recenze Jana Procházky uveřejněné 26. 12. 2019 na webu Vanili.cz:
Kdo zná knihy Kláry Smolíkové, ví, že, že tato autorka má nejen cit pro potřeby dětské duše, ale také čich na skvělé ilustrátory. To se znovu ukázalo v knize Začarovaný hvozd. Hezké čtení. 98%

Z recenze Petra Čapka uveřejněné 7. 1. 2020 na webu Schefikův blog:
Začarovaný Hvozd je skutečně příjemným překvapením. Klára Smolíková vytvořila příběh, ve kterém se snoubí lehkost pohádkových příběhů s lehkou příměsí magie a fantastična. Tento mix dává dohromady kousek, který si malé čtenáře zcela získá. 

Z recenze Lukáše Loužeckého uveřejněné 21. 1. 2020 na webu Kultura 21:
Začarovaný hvozd je opravdu krásný titul, který sice počtem stránek nepřekročí stovku, ale přesto má hodně co nabídnout. Fantastický příběh s příchutí mytologie vás nenechá vydechnout a je z velké části postaven na souboji dobra se zlem. Nadřazuje pojmy jako přátelství a dobrosrdečnost nad touhou po moci a zlovolností. Krásné ilustrace i velice pestrý jazyk z něj vytvářejí dílo, které by mělo být součástí knihovny každého malého fantasy. 95%

Z recenze Andrey Čekanové uveřejněné 2. 12. 2021 na webu Fantasymag.cz:
Příběh, kde na první místě stojí přátelství a odvaha. Příběh, ve kterém se bojuje nejen proti zlým démonům, ale i proti předsudkům společnosti a strachu z neznámého. I tak by se dala shrnout pohádková fantasy z pera oblíbené autorky příběhů pro děti Kláry Smolíkové. Pokud nevíte, co doporučit k četbě potomkovi dřív, než začne vyhlížet dopis z Bradavic, rozhodně touto knihou nic nezkazíte. Text je jasný, čitelný, dobře plyne a jednoduché věty jsou členěné v krátkých sekcích spadajících pod jednotlivé kapitoly. Ideální pro malé čtenáře.