Případ ztraceného koně

Jiří W. Procházka, Klára Smolíková
Ilustrace Viktor Svoboda


Čtvrtý díl oblíbené detektivní série, tentokrát z koňského ranče. Vyřeš úkoly a staň se agentem!


Letní prázdniny Artura a Báry nabraly nečekaný směr, když kamarádi vyslyšeli prosbu Bářina strýce, aby za ním urychleně přijeli. Z bývalého statku strýc vybudoval vyhlášenou stáj. Kromě svých koní zde poskytuje ustájení i pro koně jiných majitelů. Dokonce si ho vybrala slavná kaskadérka, aby se zde přes léto postaral o filmovou hvězdu, mohutného kladrubského vraníka. Jenže kůň zmizel.

Tajná dvojka A + B i se psem Šerlokem se okamžitě ujímá případu. Dokážou vypátrat koně dřív, než bude nutné nahlásit zmizení policii? Kdo by mohl mít zájem ukrást tak speciální zvíře?
Na čtenáře čeká nejen napínavý detektivní příběh, ale na konci každé kapitoly také úkoly, které otestují jejich logické myšlení a také pozornost, úkoly totiž souvisejí s danou kapitolou.

Série dětských detektivek Tajná dvojka A + B
1. díl Zločin mezi dinosaury  - vyšel v listopadu 2016. Dotisk vyprodaného nákladu 18.8.2021.
2. díl Poprask v divadle kouzel - vyšel v březnu 2017.
3. díl Zbloudilá střela - vyšel v listopadu 2017. Dotisk vyprodaného nákladu 18.8.2021.

4. díl Případ ztraceného koně vyšel v listopadu 2018.

Ke knize si můžete objednat detektivní workshop.

Z recenze Petra Čapka uveřejněné na webu Schefikův blog 12. 1. 2019:
Kláře Smolíkové a Jiřímu W. Procházkovi dětské knihy evidentně jdou a jejich plodná spolupráce tak nese kýžené ovoce. I na počtvrté se tak autorům podařilo připravit svěží detektivní příběh okořeněný moderními vychytávkami pro malé agenty, jenž lze doporučit takřka všem, kteří touží zažít trochu toho dobrodružství a nebojí se postavit čelem každé větší, či menší výzvě.

Z recenze Příběh, který dětem rozšíří obzory! uveřejněné na knižním blogu Svět mezi řádky 15. 1. 2019:
Nejlepší a nejpůsobivější jsou pro děti úkoly, které mají možnost na konci každé kapitoly plnit. Ani ty nejsou jednostranně zaměřené a nabízí pokaždé jinou a lákavou úlohu, týkající se dané kapitoly. 

Z recenze Jana Procházky uveřejněné na webu Vanili 18. 1.2019:
Co si budeme povídat, autoři mají řemeslo v malíku a tak po lehce pomalejším startu předvedou vše, co mají dnešní kluci a holky rádi. Dobrodružnou akční jízdu v zajímavém prostředí a s hrdiny, kteří jako by vypadli z vedlejší třídy vaší základky. To vše okořeněné detektivním pátráním, při němž i čtenář může přiložit ruku k dílu. (Nebo si alespoň ověřit jestli by zvládl něco z toho, co umí Bára s Arturem).

Z recenze Richarda Spitzera uveřejněné na webu Centrum detektivky 5. 2.2019:
Vzhledem k zaměření na školou povinné čtenáře je příběh s prvky sci-fi pochopitelně vyprávěný poměrně jednoduchým stylem, nicméně autorům se podařilo sugestivně vylíčit atmosféru konce školního roku a začínajících letních prázdnin. Skoro máte pocit, že je ze vzduchu cítit teplo, vůně rozkvetlé louky nebo jehličí v lese, slyšíte šumění stromů v lehkém odpoledním vánku a zurčení potoka. Před Vámi je příslib prázdninových dobrodružství, o to sladší, že jsou před vámi dva měsíce bez školy, jejíž začátek je navíc v nedohlednu.
A Vám dospělým bych snad jen vzkázal – pokud by snad Vaše dítě chtělo, abyste jim z knihy četli – nebojte se toho. V jedné scéně říká pan Vrchota svému kolegovi, že už téměř zapomněl na svá dětská léta, ale že právě dvojice mladých detektivů mu pomáhá při vzpomínání, jaké to bylo být obyčejným klukem. A tak si možná i Vy díky této oddychové knížce rádi zavzpomínáte na ten krásný čas, kdy celé léto bylo před Vámi a kdy – jak se zpívá v jedné známé písni – svět byl fajn, svět byl náš.

A+B, the Secret Duo
illustrated by Viktor Svoboda
written by Jiří W. Procházka, Klára Smolíková
Although they are classmates and friends, above all Artur and Bára are top detectives who use supermodern technologies. As they solve one fiendishly difficult case after another, they are supported at a distance by Mr Vrchota, a man with a dark past, and accompanied by Sherlock, an extraordinary dog. These detective stories allow inquisitive readers to test their observation skills, knowledge and judgement by taking them to a magic show, on a school trip to a museum and into a spectacular battle from history.