Vynálezce Alva 3

Do třetice míří za dětmi věčně rozcuchaný kluk Alva se svými jedinečnými vynálezy! Přijíždí s kamarády Denisou a Filipem na speciálně upravené motorce rovnou ze závodu veteránů. A to je jen začátek. Trojice se vydá tábořit do lesa a málem vyděsí dřevorubce k smrti, v galerii dopadnou zloděje a ve školním kabinetě zachrání kostlivce Emila. Kromě nadšení, se kterým se naši hrdinové vrhají do každého dobrodružství, mají vždy po ruce nejnovější Alvovy objevy a zlepšováky. Každá technická novinka se přece musí nejprve otestovat, a tak se tentokrát projedou speciálním vozíkem zámkem hrůzy, zkusí si běhání s běhomatem i ražbu podzemního tunelu robokrtkem.
Ke každé kapitole je připojen podrobný popis vynálezu a bonusový komiks. A jedno tajemství na závěr: Tyhle příhody z večerníčku neznáte!

Vyšlo 20. srpna 2020. Přečtěte si i první a druhý díl!

Ke knížce si můžete objednat workshop nazvaný Škola vynálezců. K zápůjčení je putovní výstava. Více pod záložkou výstavy. A nyní si můžete koupit i Alvovo tuze rafinované pexeso a hned dvě puzzle!

Ukázkou si můžete zalistovat zde:

Z recenze Martina Štefka uveřejněné na Comics Blogu:

Myslím, že takhle by měl vypadat příběh pro děti. Zábavný a s něčím navíc, co je ale podáno takovou formou, aby to nevyznělo násilně. A v knize "Vynálezce Alva 3" to rozhodně násilně nevyznívá. Kniha "Vynálezce Alva 3" je tak dalším skvělým čtením pro vaše děti a nejspíš i pro vás, kteří jim tyhle příběhy budete číst třeba před spaním. Klára Smolíková dál dokazuje, že je jednou z nejlepších autorek knih pro děti. Jiří W, Procházka jí v tomhle směru skvěle doplňuje a výsledek pak podtrhuje skvělá rozeznatelná kresba Luďka Bárty.

Z recenze Lukáše Loužeckého uveřejněné 21. 9. 2020 na webu Kultura 21:

Jak už tomu bývá zvykem, můžete se těšit na řadu humorných situací, ale někdy i skrytých ponaučení. Tvůrci se snaží přiblížit celý obsah především samotným dětem a daří se jim to na výbornou. Pohrávají si s tématy jako je škola, závody, nakupování nebo sportování. Jednotlivé kapitoly jsou poměrně krátké, díky čemuž neztratí vrtkavou dětskou pozornost. Náměty se rychle mění a přicházejí nové a nové ztřeštěné příběhy. Celkově se asi jen těžko dá hledat nějaký nedostatek.