Psaní za časů koronaviru

Mimořádná opatření, která započala zavřením škol, se samozřejmě dotýkají domluvených besed, workshopů a seminářů. Do tabulky termínů označuji zrušené akce a pevně věřím, že se budou moci uskutečnit v náhradních termínech. Samozřejmě chápu, že v těchto dnech nikdo netuší, kdy se školy a knihovny vrátí do normálních kolejí.

Pro nikoho není jednoduché soustředit se na duševní práci, pokud několikrát denně sleduje zpravodajství, reaguje na neustále se měnící situaci v rodině, ve svém okolí i celé společnosti. Přesto doufám, že najdu více času na psaní. Velmi v té souvislosti děkuji za přízeň, kterou věnujete knihám českých autorů. Dostat knihy za čtenáři dnes není snadné a krizová situace komplikuje a v mnoha případech dokonce existenčně ohrožuje fungování knihkupců, nakladatelů i nás spisovatelů.

Přerušený kontakt s dětskými čtenáři mě mrzí. Třeba bude o to víc příležitostí se za pár měsíců potkávat opět naživo nebo vymyslíme nějaký distanční způsob podpory. Držme si vzájemně palce, ať epidemií neztratíme víc, než je nutné.