Nabídka workshopů a přednášek

Povídání o městěRáda se se čtenáři setkávám v knihovnách, školách nebo třeba čtenářských klubech. Před besedou dávám přednost workshopu a děti aktivně zapojuji. Využívám černobílé pracovní listy, které v předstihu zašlu pro nakopírování pro účastníky. Ocením možnost využít dataprojektor, neboť ke všem programům mám zpracovanou prezentaci.

Workshopy jsou určené pro jednu třídu či skupinu do třiceti dětí či studentů a trvají 90 minut. Tematický program mám nachystaný ke každé z aktuálních knížek a u dětí a mládeže vždy sleduje kromě rozvoje čtenářské gramotnosti další vzdělávací cíle. K detektivce pro dospělé máme připraveno povídání klasičtějšího formátu, ale slibuji, že nudit se nebudete.

Kontaktujte mě na e-mailové adrese klara.smolikova@tiscali.cz, domluvím se s vámi na termínu. Orientačně můžete nahlédnout do tabulky níže. Žiju v Praze, proto si při cestách mimo Prahu k honoráři připočítávám cestovné. Rádi přijdeme i s Jiřím W. Procházkou, který má připravené besedy o svých knihách, české fantastice nebo audioknihách. Kontaktovat ho můžete i nezávisle na mně na adrese jirka.walker28@gmail.com.

Ohlasy

Dne 18. května 2016 nás navštívila spisovatelka Klára Smolíková, která dětem velmi poutavou formou přiblížila, jak vznikala ve středověku města. Vysvětlila dětem, jakou roli v obraně města hrály hradby a proč vypadají právě tak, jak vypadají. Jak se žilo lidem v tehdejší době a jaká řemesla lidé provozovali.

Základní škola a Mateřská škola v Čechách pod Kosířem

Už její příchod do knihovny byl plný úsměvů. V našem věku jsou nám komiksy velmi blízké. A s naší paní spisovatelkou jsme pronikli do tajemství a zákonitostí komiksu. Stali jsme se komiksovými postavami, zvládli jsme doplňovat „bubliny“.
ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÁ ŠKOLA PARDUBICE - PARDUBIČKY

Ještě jednou děkuji za dnešní velmi podnětný seminář v Nymburce, který nadmíru předčil moje očekávání. Bohužel se v poslední době setkávám s nabídkou workshopů a seminářů, které mnohdy jsou, protože prostě jsou a protože jim někdo "nahoře" dal souhlas, že mohou být. O to více si vážím Vašeho profesionálního přístupu a především vlastních zkušeností, které jste nám v bohaté míře poskytla.
Iva Jelínková

V úterý 22. března nás navštívila spisovatelka Klára Smolíková, známá převážně svými dětskými komiksy. Byla to velice temperamentní a energická žena, takže i když beseda trvala téměř dvě hodiny, všichni jsme se náramně bavili. Nejenže nám bylo vysvětleno, jak komiksy vznikají, ale i odkud kam se čtou a dokonce jsme se mohli do určitého příběhu ponořit a vymyslet text. Děti si mohly na místě zakoupit komiksové knížky a i naše školní knihovna byla obohacena o pár výtisků. Bylo to skvělé a velmi poučné seznámení nejen s komiksem, ale i s jejich příjemnou autorkou. Děkujeme!

MŠ a ZŠ Lipno na Vltavou

Vaše "dílnička" děti plně pohltila. Ze zážitků jsme čerpali ještě celý následující den. Dokreslili a dotvořili jsme pracovní listy a pečlivě jsme je uložili k ostatním tak, aby si je na konci školního roku mohly děti schovat na památku. Děkujeme!!

Petra Ryšavá, ZŠ Štefánikova - Pardubice

A jak čtenářské dílny hodnotí sami žáci?

  • Beseda s Klárou Smolíkovou se mi moc líbila. Její knihu Vynálezce Alva mám doma. (Lukáš, 6.B)
  • Zaujalo mě to. Super. Hned jsem si koupila další komiks. (Martina, 6.B)
  • Myslel jsem, že to bude nudná prezentace komiksů, ale bylo to úžasné! Myslel jsem, že vytvořit komiks není zase tak náročné, ale teď vím, že je to pěkná dřina. Ale určitě se vyplatí. (Pavel, 6.B)
  • Moc mě bavily pracovní listy. (Veronika, 6.B)
  • Bylo to moc zajímavé, protože jsme nejen poslouchali, ale také jsme sami tvořili (malovali, psali, dělali obličeje, odpovídali…). (Gábina, 6.B)
  • Byla zábava, když jsme vymýšleli věty do bublin. (Kuba, 6.B)
  • Mně se beseda moc líbila. Paní Smolíkova byla strašně fajn. Její knížky znám. A teď už osobně i autorku. (Emílie, 6.A)
  • Na besedě s paní Smolíkovou se mi moc líbilo. Klára Smolíková byla moc milá a vtipná. (Jana, 6.A)
  • Bylo to super. Hlavně jak jsme chodili k tabuli a dělali různé obličeje. (Jirka, 6.A)
  • Paní spisovatelka byla moc hodná, příjemná. Vysvětlila nám pravidla při tvorbě komiksů. Ukázala nám knížky i časopisy. Ráda si nějakou půjčím a přečtu. (Míša, 6.A)

Kalendář