Křest knihy H. U. S. na Kozím hrádku

V pátek 1. května 2015 jsme na Kozím hrádku představili novou knihu pro mládež H.U.S. s podtitulem Hus úplně světovej. Knihu pokřtil starosta města Sezimova Ústí Martin Doležal. Milou událost nepromeškal ani Lukáš Fibrich, který knihu ilustroval, odborný poradce Richard Vlasák a Gerhard Frey-Reininghaus, tajemník pro ekumenu Ústřední církevní kanceláře Českobratrské církve evangelické, který zastupoval nakladatelství Kalich. Odpolední program na Kozím hrádku zahrnoval také letové ukázky dravců, vystoupení středověké kapely Dei Gratia a představení virtuální prohlídky modelu Kozího hrádku. Ke knize byly pro děti nachystané hravé listy s úkoly a kvízy.  

Každý přispěl. Zleva Jiří W. Procházka, který připomínkoval literární část textu, Gerhard Frey-Reininghaus prosadil knihu v nakladatelství Kalich, Klára Smolíková ji napsala a Lukáš Fibrich opatřil skvělými obrázky. Fotila Helena Fibrichová.
Aktivity pro děti inspirované knihou H. U. S. Fotila Helena Fibrichová.
Zleva: Gerhard Frey-Reininghaus, Richard Vlasák, Klára Smolíková, Lukáš Fibrich a starosta Sezimova Ústí Martin Doležal. Fotila Helena Fibrichová.
Křest probíhal na Kozím hrádku. Fotila Helena Fibrichová.
Klára Smolíková a Lukáš Fibrich při autogramiádě. Fotila Helena Fibrichová.