Fantastické psaní

Fantastické psaní

Pojďme se společně rozepsat na žánrech, které mladé čtenáře baví. Ať už je to fantasy plné draků, magických předmětů a vrtošivých bohů nebo sci-fi, ve kterých se létá vesmírnými loděmi či ve vznášedlech, cestuje časem a vyjednává s roboty. Velkou popularitu mají též příběhy strašidelné, takže pisatele čeká sestup do temných zákoutí lidské duše nebo aspoň do sklepa.
Třicítka pracovních listů obsahuje originální texty, k existujícím knihám a dílům se pouze sekundárně odkazuje v metodice. Literární hry, etudy a rozehrávky by měly pomoci učitelům, knihovníkům či vedoucím tvůrčích dílen žáky a studenty aktivizovat, vést je k předjímání, porozumění, a především psaní vlastních textů. 

Ilustroval Viktor Svoboda.

Vyšlo 24. října 2021 v nakladatelství Portál.

 

Z recenze Vendyzjihu z 15. 11. 2021:
Fakticky s nadšením kvituji tento počin! Zadání ke každému tématu je popsáno srozumitelně. Je tam prostor pro rozšíření, návrhy pro další rozvíjení i popis polopatičtější, jak s konkrétním listem pracovat, kdyby někdo tápal nebo potřeboval odrazový můstek. Ilustrací se ujal Viktor Svoboda a naprosto sedí – jak tematicky, provedením i tím, pro koho jsou pracovní listy určeny. Řečeno slovy laika: působí komiksově, ne dětinsky, ale dospěle a skvěle podtrhují to, co je aktuálně zadáno.

Fantastické psaní
Klára Smolíková a Fantastické psaní