Média

O knihovnách Vysočiny

Časopis Čtenář pokračuje v představování knihoven jednotlivých krajů, neboť mnohé z nich byly založeny roku 1919 na základě nařízení prvního knihovního zákona v Československu. Další díl našeho seriálu Knihovnický cestopis aneb Walkerovi na cestách po knihovnách vychází v listopadovém čísle a jmenuje se Když se střed vychýlí. Je totiž věnován knihovnám Vysočiny.

 

Mají děti rády knihy?

V listopadovém čísle časopisu Rodina a škola si můžete přečíst mé zamyšlení nad dětským čtenářstvím.

Nečtou. Sedí u počítačů. Neodtrhnou se od telefonů. Takové výtky slýcháme každou chvíli, ale málo se zamýšlíme, jak se změnil životní styl nás dospělých. Motivovat děti ke čtení dnes musíme jinými způsoby, než se dělo za našeho mládí, zvlášť pokud jsme se stávali čtenáři v osmdesátých letech dvacátého století.

Festival číta celá rodina sa po roku opäť vrátil do škôl

TELEVÍZIA KOŠICE, 19.10.2019 18:00 | Kultúra

V piatok odštartoval literárny festival Číta celá rodina. Do podujatia sa zapojilo aj dvanásť košických základných škôl, ktoré hostili viacerých významných spisovateľov. Z tvorcov literatúry potvrdili účasť napríklad Lenka Riečanská, Gabriela Futová, Katarína Škorupová, Petra Nagyová Džerengová, ilustrátorka Katarína Ilkovičová, ale aj Pavel Čech, Július Belan či manželia Jiří Walker a Klára Smolíková. Tá pracovala na kreatívnych činnostiach so žiakmi na ZŠ Hroncova.

Pozrite si videoreportáž TV KOŠICE.

Říjnová Tečka

V říjnovém časopise Tečka se děti potkají nejen s dalším dílem mého komiksu Morčata v akci, ale také s všitou knížečkou nazvanou miniČTENÍ. Jak komiks, tak příběh nazvaný Ulétl nám dům výtvarně doprovodila Ester Kuchynková. Krásný drak od Ester zdobí i obálku časopisu.