Média

Divokost fantazie

Právě vyšel Cyrilometodějský kalendář na rok 2020. Psala jsem do něj krátký text jako zamyšlení k fotografii, aniž jsem tušila, co za publikaci se za takovým označením vlastně skrývá. Ke kalendáři má každopádně daleko. Dva příspěvky nejsou stejné. Stránku po stránce se mění autoři, žánry, emoce, délka i naléhavost sdělení. Nu což, je to čtení na celý rok a je teprve září. Časem ten oříšek rozlousknu. Můj příspěvek nazvaný Divokost fantazie je zařazen do června. 

Dalila a výtah bez dveří

Dalila a výtah bez dveří. Píše Klára Smolíková. Kreslí Gabriela Plačková.

Dalila a výtah bez dveří, tak se jmenuje nové čtení na pokračování, se kterým se od září budou dětští čtenáři potkávat v časopise Mateřídouška. V prvním díle s podtitulem Kaktusový král se seznámíme s holčičkou Dalilou, která se nedávno přistěhovala do města. Ilustruje Gabriela Plačková.

Morčata v akci

Morčata v akci_píše Klára Smolíková_kreslí Ester Kuchynková

Nebylo jednoduché přesvědčit Punkyho, aby zapózoval s novým časopisem Tečka. Kromě mnoha skvělých rubrik a článků zde najdete první díl komiksu Morčata v akci. Jmenuje se Útěk ze zverimexu a kreslí jej Ester Kuchynková. A proč to nebylo jednoduché? Protože morče pořád utíkalo.

Srpnová Mateřídouška

V srpnové Mateřídoušce čeká čtenáře finále příběhu o Začarovanám Hvozdu. Bolech se postaví zimnímu démonovi a Luna se dozví, že má bratra. Celý příběh vyjde do konce roku souborně v knižním vydání.

V komiksu Auťáci zaskočí Beátu a Sedrika déšť a budou muset zachraňovat nejen sebe, ale i mnoho dalších trosečníků. I s tímto komiksem se v srpnu potkáme naposled. Nechte se překvapit, co nového přinese září :)