Média

Mají děti rády knihy?

V listopadovém čísle časopisu Rodina a škola si můžete přečíst mé zamyšlení nad dětským čtenářstvím.

Nečtou. Sedí u počítačů. Neodtrhnou se od telefonů. Takové výtky slýcháme každou chvíli, ale málo se zamýšlíme, jak se změnil životní styl nás dospělých. Motivovat děti ke čtení dnes musíme jinými způsoby, než se dělo za našeho mládí, zvlášť pokud jsme se stávali čtenáři v osmdesátých letech dvacátého století.

Festival číta celá rodina sa po roku opäť vrátil do škôl

TELEVÍZIA KOŠICE, 19.10.2019 18:00 | Kultúra

V piatok odštartoval literárny festival Číta celá rodina. Do podujatia sa zapojilo aj dvanásť košických základných škôl, ktoré hostili viacerých významných spisovateľov. Z tvorcov literatúry potvrdili účasť napríklad Lenka Riečanská, Gabriela Futová, Katarína Škorupová, Petra Nagyová Džerengová, ilustrátorka Katarína Ilkovičová, ale aj Pavel Čech, Július Belan či manželia Jiří Walker a Klára Smolíková. Tá pracovala na kreatívnych činnostiach so žiakmi na ZŠ Hroncova.

Pozrite si videoreportáž TV KOŠICE.

Říjnová Tečka

V říjnovém časopise Tečka se děti potkají nejen s dalším dílem mého komiksu Morčata v akci, ale také s všitou knížečkou nazvanou miniČTENÍ. Jak komiks, tak příběh nazvaný Ulétl nám dům výtvarně doprovodila Ester Kuchynková. Krásný drak od Ester zdobí i obálku časopisu.

Kariérní příběhy

Kariérní poradkyně Lucie Václavková mě zpovídala, aby se dozvěděla informace, které by mohly inspirovat další ženy při budování kariéry. Můj profesní příběh tak dostává povážlivé trhliny :)

Na druhou stranu bez upřímnosti by Lucie těžko z rozhovoru vytáhla kariérní tipy:

  • při hledání/vytváření práce vycházejte ze svých silných stránek,
  • podpora partnera je důležitá a může hodně pomoci, ale společné podnikání a tvorba má svá úskalí – je dobré mít i vlastní projekty a hlavně se prezentovat i sama za sebe,
  • i práce, která byla původně „z nouze ctnost“ může přinášet radost a dávat smysl a také se v ní toho můžete hodně naučit...  

Karcoolka

Karcoolka_komiksy od Kláry Smolíkové a Lukáše Fibricha

Už víc než rok uveřejňuje cestovní kancelář Alexandria cestovatelské komiksy o Karcoolce a Lexovi, které píšu a Lukáš Fibrich kreslí. Postavičky jsou maskoty dětských programů a nyní se s prvními deseti díly mohou děti potkat nejen na webových stránkách, ale i v tištěné podobě.