Novinky

V úterý 24. října se od 18:00 těšíme s Jiřím W. Procházkou v Obecní knihovně Obecnice na povídání o společném psaní detektivek pro velké i malé, dětských knih a scénářů.

Na semináři v Centru kolegiální podpory 18. října jsem učitelům představila různé způsoby, jak lze využít komiks ve výuce. 

Křest a prezentace knížky Spolkla mě knihovna se uskutečnily v pátek 6. 10. 2017 v dětském oddělení Městské knihovny v Praze. Všichni dorazili - já coby autorka knihy, ilustrátor Vojtěch Šeda, redaktor Jakub Šedivý z Fragmentu i kmotr knihy Roman Giebisch, který to měl z Klementina jen pár kroků přes Mariánské náměstí. V úvodní hodině jsme společně s dětmi knihu prozkoumávali a následně pokřtili, po programu pro holky a kluky následoval metodický seminář pro knihovníky a další zájemce. Byl to krásný pátek. Děkuji všem, kdo přišli.

Podívejte se, jak probíhala instalace výstavy ke knize Na hradě Bradě v konické knihovně. Komiksy a obrázky Honzy Smolíka zde budou vidět po celý říjen. 

Během října budou komiksy a ukázky z knihy Spolkla mě knihovna k vidění hned na třech místech - v Městské knihovně v Praze, v Městské knihovně ve Špindlerově Mlýně a v Městské knihovně ve Vyšším Brodě, kde si panely sami vytiskli a už v říjnu k výstavě organizují doprovodné programy.

Seminář "Informační vzdělávání kreativně", který jsem lektorovala, se uskutečnil v pondělí 18. září 2017 dopoledne v přednáškovém sále Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem. Odpoledne se na dětském oddělení knihovny konala detektivní dílna  "Zločin mezi dinosaury" pro děti od 9 do 13 let. Video z akce, kterou natočila Regionální televize, je dostupné zde.

Sobotu 16. září jsme se spisovatelem Jiřím W. Procházkou strávili s dětmi na dílnách v areálu Archeoparku Chotěbuz-Podobora. Areál i expozice rozhodně stojí za návštěvu.

Z pelhřimovské knihovny se výstava ilustrací Honzy Smolíka a komiksů z knihy Na hradě Bradě přesunula do nedalekého Rynárce, kde bude k vidění pro radost návštěvníků knihovny po celé září.

Komiksy z komiksové revue Bublifuk jsou v září k vidění v konické knihovně, aby se začátkem školního roku potěšily malé čtenáře. Kdo jste z okolí, zastavte se.