Novinky

Za dva týdny bude k mání třetí Alvova kniha. Už nyní si však můžete přečíst první kapitolu. Zároveň je na 18. srpna plánováno otevření velké Alvovy výstavy, tedy přesněji výstavy ilustrací Luďka Bárty z knižní, večerníčkové a komiksové série, v Třinci! Jste srdečně zváni do Muzea Třineckých železáren a města Třince.

Pozor, v knihovně je kocour!
Odpolední čtení a vyprávění je určeno starším dětem. Kluk David, který má nejraději ze všeho knížky, cestuje se svým zrzavým kocourem časem od Velkomoravské říše až po současnost a seznamuje čtenáře s dějinami knih a knihoven. S dětmi se setká autorka knihy, spisovatelka, scenáristka komiksových příběhů a lektorka Klára Smolíková.
Kde: Ústřední knihovna Praha - Mariánské náměstí - venkovní prostor
Kdy: 20.8.2020 | 15:00, Vstupné zdarma

Knížku již držím v ruce. Bohužel vzhledem k situaci ji nemohu představit dětem na křtu ani na besedách. Tak jsem aspoň připravila krátké video, ve kterém o novinkovém titulu holčičkám a klukům vyprávím a čtu první tři kapitoly. Snad se bude líbit.

Závěrečné video z pětice, kterou jsem natočila pro Varianty, vzdělávací projekt Člověka v tísni, si nyní můžete pustit. Obracím se přímo k dětem, abych jim poradila, jak k tvorbě vlastního komiksu nejlépe přistoupit, a podpořila je v rozhodnutí zapojit se do komiksové soutěže Bohouš a Dáše mění svět.

Navzdory průtrži mračen, při které nebylo ve stanu téměř slyšet, se čtvrteční dílna s knihou Začarovaný Hvoz ve Žlutých lázních povedla. 

Díky všem za podporu. Už se těším, až se do naučné stezky pro Klokoty pustíme! Díky hlasování se mezi tři projekty, které se v Táboře budou realizovat z participativního rozpočtu, dostaly: Rozhledna Chlum Klokoty, Hippo Skate Plaza a naše Naučná stezka Klokoty.

Svět se pomalu vrací k normálu, ale besed se čtenáři je stále pomálu. Takto jsme to vyřešili s besedou o Husovi pro malé školáky z Mnichova Hradiště. Video jsem nahrála v době koronaviru a nahrazuje program ke knize Husův dům.

Čtvrté video, které jsem připravila pro Varianty, vzdělávací projekt Člověka v tísni, je k dispozici! Krátké instruktážní filmy vznikly jako náhrada za živé komiksové workshopy a měly by pomoci dětem komiksy tvořit i lépe jim rozumět. 

Varianty, vzdělávací projekt Člověka v tísni, přináší už potřetí videa, ve kterých dětem osvětlujeme zákonitosti tvorby komiksových příběhů. Materiál vznikl na podporu komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět, ale určitě ho doma, ve školách či knihovnách upotřebíte i při jiných příležitostech.

Distanční seminář zaměřený na rozvoj čtenářské gramotnosti prostřednictvím čtenářských workshopů a zapojení aktivizačních metod ve výuce proběhne ve dvou dnech, a to ve středu 27.05.2020 a o dva týdny později 10. 06. 2020 vždy ve dvou blocích od 09:30 do 11:00 a od 12:00 do 13:30. Je určen pro učitele ZŠ, knihovníky, vychovatele a další pedagogické pracovníky a pořádá ho Vzdělávací institut Středočeského kraje. Těším se na Vás!