Novinky

Co se se svou třídou vypravit v půlce září do Prahy na festival Bookni si!? Právě teď je otevřená rezervace. Program nabízí hned tři setkání nad knihou Pozor, v knihovně je kocour! v úterý 17. 9.  
https://www.festivalbookni.si/

Jak se blíží konec prázdnin, ozývají se učitelé a knihovníci s žádostmi o besedy. Bohužel volné termíny mám až ve druhém pololetí. Ráda však předám, co o čtenářství vím, na již domluvených seminářích. Co třeba si 7. listopadu udělat výlet do Prahy? Setkání v prostorách nakladatelství Portál bývají vždy velmi příjemná. Domluvených seminářů na podzim a zimu je však mnohem víc a konají se po celé republice. Těším se na Vás.

O prázdninách mohou čtenáři Knihovny Matěje Josefa Sychry ve Žďáru nad Sázavou luštit úkoly pro malé detektivy ze série Tajná dvojka A + B a řešit případy s Arturem a Bárou na komiksech z komiksové revue Bublifuk. Vše nakreslil Viktor Svoboda.

Novinku „Pozor, v knihovně je kocour“ jsme nemohli pokřtít jinde než v Národní knihovně. Koneckonců právě v těchto prostorách myšlenka na knihu vznikla, a i proto najdete logo Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky na výstavních panelech. Kromě Romana Giebische knize popřál vše dobré do života Vít Richter, ředitel knihovnického institutu Národní knihovny ČR. Ostatně najdete ho v publikaci vyobrazeného na komiksové stránce věnované Klementinu. Schválně nalistujte :)

V červnu kutnohorská knihovna nabídla čtenářům výstavu ke knize Pozor, v knihovně je kocour!  s ilustracemi Vojty Šedy. V konické knihovně se v témže čase rozprostřeli knihožrouti ze třech publikací, které jsme s ilustrátorkou Bárou Buchalovou pro děti vytvořili.

17. ročník Festivalu dětského čtenářství je za námi. Dopolední program pro školy byl jako vždy naplněn besedami s autory a v pátek 7. 6. 2019 byly na programu i dvě mé besedy v Oblastní galerii Liberec. Nejprve jsme se se druháky zakousli do knihy Knihožrouti: Tajný čtenářský spolek, potom jsem čtvrťákům představila knihu Pozor, v knihovně je kocour! 

Ve čtvrtek 23. května jsem v Knihcentru OC Černý Most četla dětem z novinkové knihy Pozor, v knihovně je kocour! 

Moc pěkná instalace panelů z knihy Spolkla mě knihovna čeká čtenáře v galerijním domečku knihovny Lipníku nad Bečvou. Kvůli besedě se sice musely vitríny rozstrkat ke stěnám, ale nápadité dekorace z knih vytvořené paní knihovnicí Simonou Ryšavou nepřehlédnete.

Dva tituly, které jsme nestihli do Vánoc a vyšly až nyní na jaře, jsme s o to větší parádou přivítali na knižním veletrhu Svět knihy. V pátek 10. 5. 2019 proběhl křest knihy Knihožrouti: Tajný čtenářský spolek, kterého se zúčastnila ilustrátorka Bára Buchalová a vzácný host Pavel Machart, knihovník z pražského knihobusu. V sobotu 11. 5. 2019 jsme s ilustrátorem Vojtou Šedou představili knihu Pozor, v knihovně je kocour! Pozvání na program přijala také Lenka Hanzlíková z Městské knihovny v Praze. Přes hustý déšť se vyvedla i navazujízí autogramiáda. Tak zase za rok.

Knihovna městyse Velké Poříčí a Galerie 102 vystavovala v dubnu panely s komiksy a ukázkami z knihy Spolkla mě knihovna. K výstavě probíhaly doprovodné programy. Na fotkách holky a kluci ze 6. třídy, kteří se do knihovny přišli podívat.