Vynálezce Alva 2

Vynálezce Alva je tu zpět a s ním spousta úžasných vynálezů! Společně s Denisou a Filipem navštíví divadelní představení, budou dohlížet na hladký průběh svatby Alvovy sestřenice a vypraví se na výlet říčním parníkem. Pro každou situaci má Alva připraveno hned několik originálních vynálezů. Umí postavit stavbomet, kterým plánuje zvětšit knihovnu, nebo superkaštanovač na vyhledávání posledních zakutálených kaštanů po celém parku.

Potřebujete náhradní ruku, postavit Eifellovu věž nebo vysušit mokré vlasy nevěsty? Pro vše má Alva řešení! Jen musíte počítat s tím, že zlepšováky mohou mít i své mouchy. Jenže pokusy a omyly k vynalézání patří.

Vyšlo 20. února 2017. Dotisk 26. listopadu 2018.

Knihu jsme představili s ilustrátorem Luďkem Bártou v pátek 3. března na 7. knižním veletrhu Ostrava na stánku Edice České televize. Přečtěte si i první třetí díl!

Ke knížce si můžete objednat workshop nazvaný Škola vynálezců. K zápůjčení je putovní výstava. Soubor tvoří  58 listů formátu A3 s s ilustracemi Luďka Bárty z knih Vynálezce Alva a Vynálezce Alva 2 a několik ukázek z přípravy stejnojmenného večerníčku na formátu A1. Více pod záložkou výstavy. A nyní si můžete koupit i Alvovo tuze rafinované pexeso a hned dvě puzzle!

Inventor Alva
Alva is an impish bespectacled ginger, his hair tussled all the time, who dreams of the achievements of the third millennium. And he invents things which, he believes, will come in handy in it. He has one for every situation – including those which are better off without his inventions. As a result, he mostly does more harm than good, and causes chaos. But in the process he and his two friends, Denise and her brother Philip, have good fun and experience many an adventure. 

Z recenze Martina Štefka uveřejněné na Comics Blogu:
"Vynálezce Alva 2" není určen jen pro fanoušky "Večerníčku", který znají z televizních obrazovek, ale je to kniha, která bude fungovat i samostatně, bez znalosti příběhů animovaných. Jsou jednoduše tak dobře napsané, že se s postavami dovedete sžít i bez toho, abyste je znali jinak. Nemusíte vlastně ani znát první knihu, protože postavy se vám představí dobře i zde. I když na sebe jednotlivé epizody nenavazují a každá je samostatný, uzavřený příběh, alespoň se vyznačují tím, že jsou zábavné, jsou nápadité, a pokud se zde vyskytuje nějaký vynález, tak je i rozkreslen na jedné celé stránce, abyste si mohli udělat představu, jak funguje. Jasně, že je to přitažené za vlasy, ale i o tom "Vynálezce Alva" je. Sci-fi groteska pro děti.

Ke stažení

Příloha Velikost
vymysli_co_ctenari_ctou.pdf (533.08 KB) 533.08 KB
alva_nobelovka_bez_data.pdf (354.49 KB) 354.49 KB