Dubánek ve světě lidí

Napsala Klára Smolíková, čte Jan Zadražil.

Otevřete dvířka do dubánčího světa

Dubový lesní človíček se vydává na průzkum do světa lidí. Dubánek Borek chce všemu porozumět, ale zvědavost se mu stává málem osudnou.

Dubánek Borek je velký neposeda. Když les v zimě utichne a zapadá sněhem, přesunou se dubánci do starého dubu. Jen Borek vybíhá do mrazu, aby mu nic neuteklo. Jeho kamarádka Lidka sedí pohodlně na větvi na mechovém polštářku, aby ji nezáblo, a směje se vymrzlému odvážlivci: „Měl ses raději na podzim zavrtat do hlíny.“ Dubánek se otřese: „To tak, ještě bych pod listím zakořenil!“ A skočí rovnýma nohama do teploučké čepice na čísi hlavě. Chce vědět, jak to chodí ve světě lidí. Proč se lidé s prkýnky na sněhové závěji neproboří a proč jim před Vánoci zahrady a střechy do tmy tak krásně svítí. Nečekaně se ocitne v domě lidí, a to ještě netuší, že s nimi bydlí kocour Elvis! Když všechno dobře dopadne, v druhém příběhu se doslechne o šipce z klacíků a hned se vydá zjistit, kam ukazuje.Třeba i vy jste zahlédli dubánka mezi spadanými žaludy pod dubem nebo v lese objevili malinký domeček z kůry, klacíků a mechu. Ne? A jste si jistí?

Audiokniha obsahuje bonusový materiál Dubánek a tajný vzkaz.

Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | Celková délka 1 hodina 38 minut. Poslechněte si ukázkovou kapitolu.

Nahrávka vznikla podle knih Kláry Smolíkové Dubánek ve světě lidí a Dubánek a tajný vzkaz, vydaných nakladatelstvím Triton v roce 2022. Text copyright © Klára Smolíková, 2022. Čte Jan Zadražil. Režie, zvuk Jan Koukal. Hudební předěly Jan Šikl. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Photos and design © Petr Václavek, 2022. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.