Dubánek a noční bouře

Další dobrodružství dubánka Borka začíná jedné bouřlivé noci, kdy se prudký vítr prožene lesem. Smršť po sobě zanechá popadané větve a vyvrácené stromy. Statný dub, domov dubových lidiček, proto pověří Borka důležitým úkolem. Dobrodruha i jeho přátele čeká nebezpečný let, rozvodněný potok, a dokonce sestup do podzemí, kde se střetnou s bojovými žížalami!

Pro další příběh dubánka Borka, který volně navazuje na knihy Dubánek a tajný vzkaz a Dubánek ve světě lidí (obojí dostupné též audioknižně) , vznikla spousta nových fotek. Čtenáře čeká mapa dobrodružné cesty a na předsádkách bludiště a žaludová hledačka. 

Nafotil Petr Václavek, kresbami doplnil Martin Hanschild.

Vyšlo v září 2023 v nakladatelství Plivníci, které ve spolupráci s e-shopem Knižní žrouti připravilo jako dárek speciální příběhovou mapu. 

Knihu jsme slavnostně představili v neděli 29. října 2023 v kulturním centru Beseda v pražských Klánovicích. 

Připravili jsme též novou dubánčí výstavu.

Krátkou listovačku knihou najdete ve videu. 22. května 2024 vychází jako audiokniha ve vydavatelství Tympanum.

První vyprávění o dubánkovi Borkovi Dubánek a tajný vzkaz je ke druhému, rozšířenému vydání naplánováno na září 2024. 

Z recenze Dubánek a noční bouře – dobrodružství, které by si zasloužilo filmové zpracování! uveřejněné 3. 2. 2024 na webu Vendi z jihu:

Nádherně zpracované, hravé a pro fantazii dětí přitom tak prosté. Stačí přírodniny, na které narazíte prakticky na každé procházce lesem a neuvěřitelný svět je… na světě. Vskutku neoriginální obrat, leč jsem tak ohromená, že se mi nedostává slov. Nutno říci, že v knize je na 84 stranách textu opravdu hodně, takže není tak úplně pro čtenáře začátečníka, ale od sedmi let dál si myslím, že je pro samostatné dětské louskání naprosto ideální. Do té doby jsme tu my, dospěláci, abychom dětem s příběhy pomáhali.

Pominout nelze ani detaily, které dotváří komplexní zážitek z knihy – např. na předsádce máme k dispozici bludiště a parádní hledačku…

Ke stažení

Příloha Velikost
Ukázka z knihy (4.32 MB) 4.32 MB