Mluvíme v bublinách

Mluvíme v bublinách

Nová publikace Kláry Smolíkové, autorky oblíbených titulů Zakousněte se do knihy, Vstupte do literárního doupěte a Fantastické psaní, se tentokrát zaměřuje na komiksové tvoření.

32 původních a na desítkách škol ozkoušených pracovních listů provede každého zájemce krok za krokem komiksem – od typů bublin až po šrafování v manga stylu. Vyzkoušíte si rozfázovat pohyb, přečíst řeč těla i navrhnout vlastního superhrdinu. Navštívíte Comic-Con, město budoucnosti nebo hradní zříceninu.

Podrobný klíč nenechá na holičkách žádného začátečníka a metodický úvod pomůže vybrat vhodné úkoly podle vašich potřeb. K využití na komiksových workshopech ve třídách, v knihovnách a volnočasových zařízeních, ale zábavné i pro individuální zájemce o komiks. Kopírovatelné pracovní listy umožňují opakované použití. Nebojte se proniknout do tajů komiksu!

Ilustrace Gabriela Plačková, Martin Hanschild, Marcel Dokoupil, Viktor Svoboda

Vyšlo 25. 8. 2022 v nakladatelství Plivníci, které publikaci nabízí prostřednictvím e-shopu Knižní žrouti

 

Z recenzy Andrey Čekanové uveřejněné 23.11.2022 na webu Fantasymag:

Ti z vás, kteří naposledy četli ještě Čtyřlístek jistě ocení spoustu zajímavostí, které odhalují pozadí a principy tvorby. Zaujme i zjištění, co s ilustrací udělá pár čar navíc na správném místě, a jak snadno lze vyvolat u čtenáře správné emoce na první pohled. Je to jako čtení mezi řádky, které doplňuje text o spoustu podstatných i zajímavých detailů.

Mluvíme v bublinách je velmi praktická, zábavná i poučná příručka, která své místo najde jak v hodinách na školách, tak v různých kroužcích. Stejně oceňovaná bude i v domácí knihovničce nadšeného amatérského pisálka či kreslíře.

Klára Smolíková opět dokázala, že její tvorba je sázka na jistotu.

Mluvíme v bublinách_Klára Smolíková_ilustrace Gabriela Plačková_Plivníci
Mluvíme v bublinách_Klára Smolíková_ilustrace Marcel Dokoupil_Plivníci
Mluvíme v bublinách_Klára Smolíková_ilustrace Martin Hanschild_Plivníci
Mluvíme v bublinách_Klára Smolíková_ilustrace Viktor Svoboda_Plivníci
Pracovní listy Kláry Smolíkové pro rozvoj čtenářské gramotnosti