Tajná dvojka A + B – Zbloudilá střela

Jiří W. Procházka, Klára Smolíková
Ilustrace Viktor Svoboda


Třetí díl detektivní série pro děti od mistrů české detektivky, tentokrát s vůní střelného prachu. Vyřeš úkoly a staň se agentem!


Spolužáci Artur a Bára jsou špičkoví detektivové, kteří za pomoci supermoderních technologií řeší zapeklité záhady! Za městem se koná velkolepá historická bitva. Až na pár modřin a škrábanců žádné nebezpečí nehrozí, střílí se přece slepými náboji. Jak je tedy možné, že v bahně zůstal ležet vážně raněný muž, podnikatel, který ve městě vlastní dvě vyhlášené restaurace?! Byla to náhoda? Nebo se do něčeho zapletl? Tajná dvojka A+B opět zasahuje!

Slavnostní přivítání nové dětské detektivky proběhlo v pátek 1. prosince 2017 v pražském Muzeu policie.

Série dětských detektivek Tajná dvojka A + B
1. díl Zločin mezi dinosaury  - vyšel v listopadu 2016.
2. díl Poprask v divadle kouzel - vyšel v březnu 2017.
3. díl Zbloudilá střela - vyšel v listopadu 2017.
4. díl Případ ztraceného koně vyšel v listopadu 2018.

Ke knize si může objednat workshop vhodný pro 4. až 7. třídu či putovní výstavu (13 závěsných panelů formátu A2).

Z recenze Petra Čapka uveřejněné na webu Schefikův blog 3. 12. 2017:

Tajná dvojka vděčí za svou oblibu především skutečně sympatické dvojici (trojici) hlavních postav, které nás provázejí příběhem. Avšak ani samotné příběhy nezůstávají stranou. Autorům se podařilo vytvořit velice zajímavý mix, v němž se střetávají klasické dobrodružné příběhy, s detektivkou a trochou špionských technologií. A právě špionská udělátka jsou příjemným zpestřením této série. 

Z recenze Wendy Šimotová na webu Malý knižní vesmír 5. 1. 2018:

Pokud vás tedy Tajná dvojka A+B zatím míjela, měli byste se po ní rozhodně podívat v knihkupectví, protože mě nenapadá žádné dítě, které by takovouhle knížku - respektive knížky - neocenilo. A teď nemluvím jenom za sebe, ale i za 14 puberťáků, kteří navštěvují čtenářský klub, co vedu na jedné naší místní základce. Jednu hodinu s nimi jsem totiž věnovala právě těmhle knížkám a vše se fakt moc líbila a rozčilovali se, že jich u sebe nemám víc, aby si je mohli půjčit všichni. :) A jakou větší recenzi chcete, než názor samotných dětí?