Knihožrouti: Tajný čtenářský spolek

Třeťáci Aleš a Zorka jsou v knihovně pečení vaření, vlastně jim jedna knihovna ani nestačí. Jenže se zdá, že v okolí se potulují záškodníci, kteří vyhlásili knihám válku. Kdo to je? A pomohou kamarádům v nebezpečném pátrání knihožrouti?

Volné pokračování knihy Knihožrouti: Kam zmizela školní knihovna? vyšlo 8. února 2019 a 10. 5. 2019 jsme ho pokřtili na knižním veletrhu Svět knihy spolu s ilustrátorkou Bárou Buchalovou a vzácný hostem Pavlem Machartem.

Ke knížce si můžete objednat čtenářskou dílnu nazvanou Zakousněte se do knihy! Stejné pojmenování má i metodická publikace, ve které najdete spoustu tipů, úkolů a pracovních listů pro začínající čtenáře.

K zápůjčení je putovní výstava. Soubor tvoří 56 listů A3 s ilustracemi Báry Buchalové z knih Knihožrouti (knížka pro prvňáčka) , Knihožrouti: Kam zmizela školní knihovna? a Knihožrouti: Tajný čtenářský spolek.

Z recenze na Za listem list:

Knížka je skvělým pokračováním příběhů s malými knihomoly, která je víc než vhodná na podporu dětského čtenářství. Aleš i Zorka se stali vášnivými čtenáři a jsou určitou motivací pro děti, aby byli stejní jako oni, protože pak mohou dokázat velké věci. Třeba být skvělými detektivy a uvědomělými mladými lidmi. Příběhové kapitolky jsou kratší, takže je bez problémů učtou i menší děti, které jejich délka neodradí, slovní zásoba je adekvátní a cizí slova jsou zde vždy vysvětlena nebo jinak opsána.

Pavlína Lišovská, 5. 5. 2019

Z recenze v Informatoriu:

Napínavá a akční kniha, kterou doplňují veselé ilustrace Báry Buchalové, je ideální pro společné čtení třeba ve školní družině nebo v hodinách čtení. Krátké kapitoly učtou i děti, které někdy ještě se čtením zápolí a příběhy členěné do kratších kapitol jim vyhovují lépe. Určitě osloví malé čtenáře, kteří rádi sáhnou po vtipných příbězích. 

Mgr. Marie Těthalová, 3. 5. 2019

Z recenze na Kultura 21:

Knihožrouti jsou opravdu komplexní záležitostí a propojují vzdělávání se zábavou ve stylu škola hrou. Klára Smolíková je opravdu výjimečná literární osobnost, která se stará svým čtenářům nejen o zábavu, ale přináší do světa knih celou řadu obdivuhodných děl.

Lukáš Loužecký, 5. 3. 2017

Ke stažení

Příloha Velikost
knihozrouti3_ukazka_web.pdf (489.99 KB) 489.99 KB