Děda kamnář a toulavý Pecivál

Poutavý příběh pro děti o krásném kamnářském řemesle 

Napsala: Klára Smolíková

Ilustrovala: Ilona Komárková

Co se stane, když v zimě přestane jít elektřina a doma není jak zatopit, uvařit nebo si ohřát vodu na čaj? V takovém případě je skvělé mít dědu, který je kamnář a ke kterému se dá odjet na prázdniny. Sourozenci Natálka a Hugo nadšeně vyrážejí k dědečkovi. Jenže co má děda na práci, že tráví většinu dne u souseda? A kam se ztrácí každý den kocour Pecivál? Děti se vydávají po jeho stopách a odhalují dědovo velké tajemství.

Vydal Banador s.r.o. v říjnu 2020, v prosinci téhož roku vyšla kniha pod názvem Dedko kachliar a túlavý Pecivál také na Slovensku. V roce 2023 byla kniha přeložena do němčiny Opa Ofenbauer und der Kater Faulpelz.

Ke knížce si můžete objednat hravý workshop nazvaný Co se naučíme od dědečků a babiček?  

Jana Svobodová na webu CtuCtesCteme napsala:
Tato dětská knížka je výsledkem skvělého pracovního spojení spisovatelky Kláry Smolíkové a ilustrátorky Komáry. Příběh knihy vypráví o rodině, kde je maminka, vytížený tatínek a dvě děti, holčička Natálka a kluk Hugo. Děj nás zavede to větrného dne, kdy přestane fungovat elektřina a doma je proto velká zima. Maminka tedy děti odveze k dědečkovi, který bydlí v domě, kde se dá topit v každé místnosti v jiných kamnech nebo i v krbu. Děda je totiž vyučený kamnář a umí postavit i složitá krbová kamna. Moc rád by svoji dovednost v rodině někomu šikovnému předal a možná se mu to i povede. Věřím, že i vy čtenáři máte rádi teplo sálající z kamen…