Morčata v akci a fantastické psaní

Klára Smolíková v ZŠ Jesenická

My jsme žáci III. A,

přišla k nám Smolíková.

Komiksy si kreslíme

a dobře se bavíme…

Morčata v akci aneb Komiksem ke čtenářství je název besedy pro mladší čtenáře, kterou v pondělí 13. 5. 2024 absolvovali žáci třídy III. A s paní učitelkou Horákovou. Světem komiksu je provedla oblíbená a známá paní spisovatelka Klára Smolíková. Velmi zajímavou a poutavou formou vyprávěla, radila, sdílela i doporučovala. Děti předváděly, kreslily, doplňovaly a hlavně se náramně bavily. Některé se hrdě hlásily k tomu, že její knížky znají a četly je, jiné slibovaly, že si je určitě přečtou. Ráda jim budu věřit.

 

My jsme žáci VIII. B,

fantasticky píšeme…

Pro nás starší si připravila Fantastické psaní  aneb Vstupte do literárního doupěte, které jsme v tentýž den zvládli s paní učitelkou Henčovou. V hodinách slohu se sice snažíme předvádět své umění, ale  dračí jezdci a drakobijci se nám líbili víc. Snažila se nám ukázat, že i obyčejné dveře se dají popsat více jak pěti slovy. Vesmírná pouť bez cíle by se mnohdy také hodila, ovšem popisovat budoucnost? Chování lidí v extrémních situacích, jejich první reakce nás donutily k zamyšlení. Jak se dají využít smysly? Popiš všechny v neznámém prostředí se zavázanýma očima… Touha stát se spisovatelkou některé z nás opouští… Dostali jsme však cenné rady zkušené spisovatelky. Super!

A víte, že jsme se již s paní Smolíkovou setkali osobně v Praze? Na knižním veletrhu před dvěma lety při vyhlášení výsledků soutěže Čtenář na jevišti, kdy náš čtenářský klub zvítězil s dramatizací její knihy Pozor, v knihovně je kocour. Pevně doufám, že naše setkání ve škole nebylo poslední.

Napsala Sára Fojtášková, třída VIII. B