Beseda v Rožnově

Ve čtvrtek 14. dubna jsme se setkali se čtenáři v podkroví Městské knihovny Rožnov pod Radhoštěm. Já jsem dopoledne připravila program pro děti - workshop ke komiksu Viktorka a vesmírná dobrodružsví pro prvňáky a ke knize Na hrdě Bradě pro druháky. Vpodvečer jsme s Jirkou vyprávěli o psaní Mrtvé šelmy. Rožnovští knihovníci nám připravili skvělé zázemí. Děkujeme za pozvání.  

 

JAK SE VE DVOU PÍŠOU DETEKTIVKY?

Spisovatelé Jiří W. Procházka a Klára Smolíková představí společnou knihu – detektivku Mrtvá šelma a přitom prozradí mnohé ze zákulisí psaní ve dvou. Spisovatelská a nyní i manželská dvojice píše společně i scénáře komiksů nebo večerníčků a o své tvorbě rádi a s nadšením vypráví. Přijďte se přesvědčit.

Jiří W. Procházka je nepřehlédnutelnou postavou české fantastiky, milovníkům kvalitní české sci-fi a fantasy se vryl do paměti díky knihám Hvězdní honáci, Ken Wood či sérii JFK. Detektivní žánr se mu však zalíbil, takže jistě prozradí víc i o vzniku novinkové knihy Šest nevinných, detektivního románu šesti autorů, na kterém se podílel.

Klára Smolíková je renomovanou popularizátorkou historie a má na kontě řadu dětských titulů jako Husité, Jak se staví město či Řemesla, které nakladatelství Albatros kvůli zájmu čtenářů dotiskuje.