Knižní festival Ostrava před námi

Pátek 28. 2. 2020 - 10:30 - 11:40 | Konferenční sál - Staň se detektivem - Tajná dvojka" - detektivní workshop - Klára Smolíková, Jiří Walker Procházka
Detektivní dvojice tvořená Arturem a Bárou a doprovázená neobyčejným psem Šerlokem řeší roztodivné případy. Kdo ukradl kosti na výstavě pravěkých ještěrů či kam zmizela paní učitelka během kouzelnického představení? Workshop prověří, zda žáci dokáží číst mezi řádky, dekódovat obrazová sdělení a přečtou stopy k odhalení zločinu. Hravou formou se dozvědí, že k vypátrání pachatelů jsou potřeba i jiné dovednosti než rychlé nohy či přesná muška. Na závěr si zkusí detektivní zápletku sami vymyslet.
Určeno pro žáky 3.-4. třídy ZŠ, na program je nutné se rezervovat.

Pátek 28. 2. 2020 - 16:30 - 17:30 | Sci-fi-Fantasy-Komiks zóna - Jak na komiksy aneb Proč by byl Komenský z komiksů nadšený?
Komiksová scenáristka Klára Smolíková prozradí, jak se poprat s komiksovým scénářem, na co by si měl při tvorbě komiksu dávat pozor výtvarník či proč se komiksy lépe tvoří ve dvou. Představí ukázky ze své tvorby včetně celoročního výstavního projektu KOMenský v KOmiksu.

Pátek: 13:00 – 18:00  |  Sobota: 10:00 - 18:00 | Dětský koutek ve Sci-fi-Fantasy-Komiks zóně - Začarovaný Hvozd: Vytvoř si vlastní knížku
Díky předpřipravené maketě si účastníci doplní, dokreslí a dopíší vlastní příběh. Stvoří si vlastní hrdiny, navrhnou tajemné lesní duchy a na mapě pojmenují místa, kde se jejich knížka odehrává.
Děti, které si vytvoří knížku, si za odměnu odnesou časopis Tečka nebo Puntík.