Křest knihy Dubánek a noční bouře v Klánovicích

Knihu Dubánek a noční bouře slavnostně představíme v neděli 29. října 2023 v kulturním centru Beseda Slavětínská 120, 190 14 Praha 9 - Klánovice. Začátek tvořivého odpoledne je ve 14:00. Jste srdečně zváni.

Pro děti budou připraveny na několika stanovištích zábavné aktivity. S fotografem a otcem dubánků Petrem Václavkem si zkusí vyrobit žaludového panáčka. Komu to nepůjde ze žaludů, může si je vystříhat a složit z papíru. Spisovatelka Klára Smolíková bude nejen číst z knížek o dubánkovi Borkovi, ale také podle speciální mapy jedno vyprávění společně s malými čtenáři vymýšlet. A nebude chybět ani ilustrátor Martin Hanschild, který s dubánky nakreslil sešit plný hravých úkolů k rozvoji čtenářství.

Na 15:00 je naplánován slavnostní křest knihy Dubánek a noční bouře, na které se trojice zmíněných autorů podílela.

Další dobrodružství dubánka Borka začíná jedné bouřlivé noci, kdy se prudký vítr prožene lesem. Smršť po sobě zanechá popadané větve a vyvrácené stromy. Statný dub, domov dubových lidiček, proto pověří Borka důležitým úkolem. Dobrodruha i jeho přátele čeká nebezpečný let, rozvodněný potok, a dokonce sestup do podzemí, kde se střetnou s bojovými žížalami!

Příběh ozvláštňují komiksové výjevy i černé stránky s bílým písmem, na kterých jsou popsány noční scény nebo události z podzemí. Malí čtenáři se dozví, proč je statný dub pro obyvatele lesa tak důležitý i co vše může změnit jeden jediný žalud.

Během programu bude možné zakoupit si pro děti nejen zmíněnou novinku, ale i další knihy Kláry Smolíkové. K mání budou též kalendáře s dubánky a další dubánkoviny. Vstup je zdarma.

Na všechny milovníky dubánků, knih a lesních tajemství se těšíme v kulturním centru Beseda Slavětínská 120, Praha 9 – Klánovice. Akce se koná za každého počasí, nachystána je venkovní i vnitřní varianta.