Na hradě Bradě

Na hradě Bradě, v městečku Podbradí nebo okolních lesích se prohánějí Bertík a Bibi, děti barona Barnabáše a baronky Berty. Proskakují z jednoho komiksového políčka do druhého a zažívají veselé příhody v pohádkovém světě, kde na koštěti poletuje teta Čárová, ve věži straší prapraděda Budivoj, v kuchyni zašupšák a mezi stromy tančí meluzína.
Oblíbený komiksový seriál vycházel v časopisu Sluníčko.

Rodinka Bradových – hlavní hrdinové knihy Na hradě Bradě - se stala patronem 15. ročníku Noci s Andesenem. 

Recenzi Františka Mejstříka si můžete přečíst na webu Vlčí doupě, další recenzi publikoval Petr Čapek na Schefikuv blog.

Kniha získala Cenu Noci s Andersenem, kterou udělují děti v celostátní anketě „Suk – čteme všichni“.

Ke knize jsem připravila hravý worshop pro předškoláky a začínající čtenáře, podívejte se na nabídku workshopů a přednášek.

Výstava ke knize (20 komiksů z knihy formátu A3) byla od Týdnu knihoven do konce roku 2015 k vidění ve votické knihovně, pak se přestěhovala do dalších knihoven. Pro instalaci ve smíchovské knihovně v říjnu 2016 byla rozšířena o 6 velkých obrázků na šířku a 6 obrázků samostatně zavěsitelných na výšku, obojí ve formátu A2. Pokud byste komiksy chtěli vystavit ve Vaší knihovně, neváhejte mě kontaktovat.

The Castle of Babel
Burt and Bibi, the children of Baron Barnabas and Baroness Bertha, run around the castle of Basel, the town of Babeldon, and the woods surrounding it. From one comic book frame to the next, they experience fun adventures in a fairytale world where their aunt Hilda flies around on a broom, their great-great-grandfather Budivoj haunts the tower, a gnome lives in the kitchen, and banshees howl among the trees. Fun comics by a beloved writing duo, for children ages 5 and up.

Klára Smolíková and Jan Smolík, 210 x 250 mm, 88 pp. Comics, age 5+. Original title: Na hradě Bradě, Albatros 2015

Kniha je vyprodaná.

 

Ke stažení