Do černého po třetí

Pro knihovníky připravila na pondělí 23. ledna 2017 Městská knihovna Praha třetí ročník konference Do černého, která se zaměřuje na kreativitu v knihovnách. Program se skládal z dopoledního přednáškového pásma v Malém sále a z odpoledního bloku workshopů. Se mnou jste se mohli potkat na dvou dílnách:

13.00 – 14.00 Hledejme příběh knihy Inspirativní povídání o čtenářských workshopech, které můžeme ke knihám v knihovnách připravit. Spisovatelka a lektorka Klára Smolíková představí příklady dobré praxe, ale také prozradí, jak mohou knihovníky inspirovat postupy muzejní pedagogiky. Společně otevřeme téma, o čem by měl vyprávět spisovatel v knihovně a proč bychom si pro setkání s dětskou knihou měli definovat vzdělávací cíle.

15.00 – 16.00 Komiks knihovně sluší Komiks je médium stále více akceptované učiteli a stabilně milované dětskými čtenáři. Scenáristka a spisovatelky Klára Smolíková představí jednoduché postupy, jak s komiksem v knihovně pracovat. Účastníky čeká nejen množství pracovních listů a příkladů, ale také exkurze do temných zákrut teorie, při které se dozví, k čemu je čtenářům komiksová gramotnost vlastně dobrá