Miniworkshop s vynálezcem Alvou

Když nemůžu do škol a knihoven za čtenáři, píšu další knížky. Teď s Jiřím W. Procházkou pracujeme na třetí knize příběhů vynálezce Alvy, a proto druhý Klářin dálkový miniworkshop přináší náměty na aktivity inspirované Alvovými vynálezy. Pokud nemáte doma knihy, můžete si pustit stejnojmenný večerníček z webu ČT.

Stroj času čeká na dopsání důležitých poznámek o materiálu a vlastnostech jednotlivých součástek. Nejprve je třeba si však ujasnit, kam s takovým strojem můžeme cestovat a co nás v minulosti či budoucnosti může čekat. (Inspirace v díle nazvaném Včas ve škole)

Každý vynálezce musí nejprve spoustu věcí nastudovat, nemůže jen objevovat metodou pokus – omyl. Máš doma knihy, které by se líbily malému vynálezci? A co podle tebe čtou ostatní čtenáři? Dopiš a dokresli jim knížky, které si z knihovny nesou. (Inspirace v díle nazvaném Na staveništi)

Alva nejprve vycházel jako komiks v časopise Mateřídouška a jeho příhody psal Honza Smolík, proto jsme po domluvě s výtvarníkem Luďkem Bártou zařadili komiksy i do knížek a tři příhody jsme připravili také pro komiksovou revue Bublifuk. V komiksu o ztraceném koťátku však chybí bubliny. Vymysli a napiš, co by mohly postavy říkat! (Inspirace v komiksech v Bublifuku)

Už máš hlavu zahřátou na velké vynalézání? Tak navrhni vlastní vynález! Můžeš ho nakreslit a popsat nebo rovnou sestrojit. Kdo se takového úkolu nezalekne, může si pak vytisknout parádní diplom!

Pošlete mi své výtvory na adresu klara.smolikova@tiscali.cz. Budu se těšit.

V lepším rozlišení listy ke stažení pod knihou Vynálezce Alva a Vynálezce Alva 2.