Klářiny workshopy

V květnovém knihovnickém časopise Čtenář vyšel třetí díl rubriky Klářina kuchařka aneb deset receptů na workshopy v knihovně, který se věnoval práci s časopisy a novinami. Pokračování v aktuálním červnovém čísle se jmenuje "Medový hlas slavičích jazýčků" a nabádá knihovníky k většímu zájmu o audioknihy.

 

Časopisecké jednohubky stokrát jinak
Časopisy v knihovnách trpí, rozpadají se, trhají, jen s obtížemi odolávají luštitelům křížovek a řešitelům hádanek. Dlouho zkrátka nevydrží a rychle se zkonzumují. Jednohubky. Ovšem s mixem příchutí a ingrediencí. Můžeme ochutnat, zda nám takové texty vyhovují. Můžeme sami experimentovat, zda bychom sami něco nevytvořili.  

Pokračování najdete v článku na webu měsíčníku Čtenář.

 

Medový hlas slavičích jazýčků
Čtenářské návyky se mění. Ve zrychlené době si neustále něco nárokuje naši pozornost, v bytě běží televize, v dětském pokojíčku i pracovně poblikává obrazovka počítače, cestujeme, usínáme i odpočíváme s mobilním telefonem připojeným na internet neustále na dosah. Na klidné čtení ani předčítání zbývá čím dál méně času. A co z nevýhod moderních technologií udělat výhodu? Stejně jako přibývá čtenářů elektronických knih, dochází ke znovuobjevení knih mluvených.

Pokračování najdete v článku na webu měsíčníku Čtenář.