Nakladatelství Kalich vydalo mou knihu COM.ensky - kratičká zpráva o covidovém nakažení. Ilustroval ji Lukáš Fibrich, pro odborné rady jsem telefonovala Richardovi F. Vlasákovi, informace, jak to chodí u filmu, jsem konzultovala s Klárou Issovou. Není to ještě definitivní tečka za covidem, ale velmi osobní vyprávění o tom, jak taková epidemie zamíchá lidskými osudy.
Kristina Poniatowská je pozoruhodnou postavou, se kterou jsem se setkala při pátrání po osudech Jana Amose Komenského. Schovanka s věšteckými vlohy obraz učitele národů rozmlžuje, důvěra, kterou Komenský k jejím proroctvím choval, nezapadá do běžné představy, kterou o učenci máme. Jenže jsou lidé opravdu jen chytré strojky?
A tak jsem si vymyslela jinou Kristýnu, patnáctiletou holku, která touží stát se herečkou, nejlépe v Hollywoodu, ale prozatím by jí stačilo, kdyby vyhrála filmový konkurz. Za každou cenu se chce dostat z Přerova do velkého světa. O své okolí se příliš nezajímá a ostatní taky moc nebaví poslouchat její plány, ve kterých se stírá skutečnost a výmysly.
Do konceptu knihy COM.ensky mi však zasáhl covid. Příběh o dospívání a pocitech vlastní jinakosti tedy nakonec dostal podtitul Kratičká zpráva o covidovém nakažení.
Pokud ještě nevěříte, že přání se mohou vyplnit a zázraky se dějí o Vánocích, zastavte se v knihkupectví Kalich. Titul, který měl vyjít až počátkem ledna, tam totiž zakoupíte.